Німеччина попередила Пекін, що поставки безпілотників окупантам спричинять серйозні наслідки для Китаю
Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок 2 грудня прибула з візитом до Китаю. Вона заявила, що знаходиться у Китаї для початку мирного процесу, пише Tagesschau. Бербок хоче обговорити ставлення Китаю до війни, його вплив на Росію та ймовірну допомогу з боку КНР країні-агресору.
Міністр наголосила, що Німеччина виступає за участь Китаю у припиненні війни в Україні. Хоча вона знає, що ФРН та КНР мають різний погляд на ситуацію.
"Для захисту нашої німецької та європейської безпеки зараз важливо підтримувати Україну, і не менш важливо разом вступити до мирного процесу. Саме тому я тут у Китаї", - сказала вона.
Крім того, Бербок попередила Пекін, що поставки безпілотників окупантам стануть новим виміром конфлікту і спричинять серйозні наслідки для Китаю. Глава МЗС Німеччини під час візиту до Китаю заявила про необхідність підтримки України. Вона також засудила залучення Північної Кореї у війну проти України.
Як повідомляв Інформатор, канцлер Німеччини Олаф Шольц у понеділок, 2 грудня, прибув із неоголошеним візитом до Києва. Це лише другий візит канцлера від початку повномасштабного вторгнення РФ до України.
Шольц під час переговорів с президентом України Володимиром Зеленським оголосить про нову військову допомогу від ФРН на суму 650 мільйонів євро. Проте Bild стверджує, що справжня мета Шольца – дізнатися у Зеленського, яка реальна позиція України щодо переговорів з Росією та на які поступки Київ готовий йти задля припинення війни з РФ.
Бербок у Пектині зазначила, що вважає несподіваний візит канцлера Олафа Шольца до України "абсолютно важливим". Вона нагадала, що після свого останнього візиту до Києва на початку листопада вона активно агітувала за те, щоб люди отримали уявлення про ситуацію на місці, каже Бербок у Пекіні. За її словами, ситуація в Україні зараз "така ж загрозлива, як і на початку агресивної війни".
Анналена Бербок вісім разів (за іншими підрахунками, дев'ять) за час війни була у Києві. Головною темою її поїздок була підтримка України.
Після того, як у Німеччині вибухнула політична криза і стало зрозуміло, що Шольц незабаром піде у відставку (до речі, Бербок як частина його уряду - також), канцлер несподівано посилив дипломатичну активність і почав проявляти ініціативу. Зокрема, він провів переговори з російським правителем Володимиром Путіним.
Розмова між канцлером Німеччини та президентом Росії відбулася 15 листопада. Шольц засудив війну Росії проти України, закликав Путіна до переговорів і припинення агресії. Він також наголосив, що підтримка України з боку Німеччини буде тривалою, а спроби Кремля "грати на час" приречені на провал.
Кремль у своєму звіті назвав розмову "відвертим обміном думками" і вкотре заявив, що припинення війни можливе лише з урахуванням інтересів Росії та "нових територіальних реалій". Після цього президент України різко розкритикував дзвінок, назвавши його небезпечною "скринькою Пандори". Він застеріг, що такі контакти лише знижують міжнародну ізоляцію Росії та не сприяють реальному миру.
"Мінська-3 не буде" - наголосив Зеленський, зазначивши, що попередні подібні стратегії лише сприяли подальшій агресії Москви. Україна потребує не умовних домовленостей, а справедливого і реального миру. Також президент наголосив, що українські бригади чекають на необхідну зброю, через що боротьба на Сході триває в складних умовах.
Шольц своїм телефонним дзвінком російському правителю Володимиру Путіну намагався зупинити зусилля Дональда Трампа у припиненні війни в Україні. Таке звинувачення висунув президент Польща Анджей Дуда. На його думку, Шольц хотів усунути Трампа від переговорного процесу і зробити все сам.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.