Що робити, якщо на ваше ім'я взяли онлайн-кредит

Читать на русском

Ніхто без вашого дозволу не має права заходити до квартири або будинку, забирати з нього будь-які речі, змушувати сплатити заборгованість

Читать на русском

Ніхто без вашого дозволу не має права заходити до квартири або будинку, забирати з нього будь-які речі, змушувати сплатити заборгованість

Шахраї користуються тим, що оформити онлайн-кредит не складає великих труднощів. Для того щоб оформити кредит в мікрофінансової організації, необхідно лише зареєструватися на сайті МФО і внести всі необхідні дані. Процес нескладний, і цим все частіше користуються шахраї.

Міністерство юстиції пояснило,як діяти в разі, якщо шахрай взяв онлайн-кредит на ваше ім'я, і що робити, якщо справа дійде до суду, - передає Інформатор .

Мікрокредит - це невелика сума грошей, яку банк або небанківська організація надає в кредит на певний період. Такий договір можна укласти з мікрофінансової організацією (МФО), в тому числі онлайн.

Якщо ви виявили, що на ваше ім'я уклали договір онлайн-кредиту, необхідно дізнатися, в якій саме МФО взятий кредит і яка сума боргу, і звернутися до МФО з вимогою надати завірені в установленому порядку копії кредитного договору, який повинен містити номер, дату укладення , реквізити кредитора,а також документів, що підтверджують, що саме ви укладали договір.

Що робити далі:

  • вказати в зверненні до МФО, що особисто ви ніяких кредитних договорів з МФО не укладали, коштів не отримували (за наявності привести необхідні докази) і вимагати скасування заборгованість, яка числиться за вами;
  • записувати всі телефонні розмови зі співробітниками МФО або колекторськими компаніями, які будуть намагатися стягнути з вас відповідну заборгованість;
  • звернутися до поліції із заявою про скоєння стосовно вас шахрайства. Це робиться для того, щоб вони змогли зафіксувати факт правопорушення і внести відомості про нього до Єдиного реєстру досудових розслідувань;
  • за бажанням повідомити про оформлення на ваше ім'я онлайн-кредиту сторонньою особою до департаменту кіберполіції;
  • звернутися зі скаргою щодо укладення договору на ваше ім'я сторонньою особою з використанням підроблених документів до Національного банку для перевірки і отримання пояснень від МФО.

Якщо всі перераховані вище дії не призвели до бажаного результату, слід звернутися до суду з позовною заявою про визнання недійсним кредитного договору. Під час розгляду справи необхідно буде надати докази, що договір не був укладений, про його існування ви не знали, на сайті МФО не зареєстровані і листування з ними ви не вели.

Варто подати клопотання до суду про витребування у мобільного оператора номера, який був зазначений для отримання кредиту, відомостей про місцезнаходження мобільного пристрою з номером телефону і роздруківку смс-повідомлень. Після того як буде доведений факт шахрайства, Мін'юст рекомендує звернутися до Бюро кредитних історій з вимогою вилучити запис про оскарження кредитної заборгованості по кредитній історії.

Нагадаємо, в Україні чоловіки і жінки в своєму житті стикаються з дискримінацією,багато хто не може ідентифікувати цю проблему в побуті.

Також Інформатор писав, як захистити свої майнові права,перебуваючи в «цивільному» шлюбі.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.