Шмигаль та Федоров обговорили розгортання масштабного виробництва дронів-перехоплювачів

Уряд активізує розробку та впровадження безпілотних технологій для повітряного перехоплення. Провідні міністри оборони і цифрової трансформації домовилися прискорити постачання ЗСУ дронів нового покоління, здатних знищувати Shahed-238 та інші ударні БпЛА ворога

Денис Шмигаль, Михайло Федоров, дрони-перехоплювачі
Україна робить ставку на дрони-винищувачі власного виробництва

Міністр оборони Денис Шмигаль провів робочу зустріч з першим віцепрем’єром та очільником Мінцифри Михайлом Федоровим. У центрі обговорення - розгортання новітніх оборонних технологій, що вже довели ефективність на фронті. Зокрема, йдеться про дрони-перехоплювачі.

Шмигаль заявив, що Міноборони фокусується на масштабуванні інновацій, які вже дають результат - особливо в боротьбі з дронами-камікадзе типу "Шахед". Антишахедні системи, за його словами, демонструють стабільне зростання ефективності, і кількість збитих цілей зростає щомісяця. 

"Важливо знаходити та швидко масштабувати антишахедні рішення. Це завдання, яке поставив президент", - наголосив він.

Також, за його словами, розглядається спрощення регуляцій для передачі та списання дронів, аби ЗСУ отримували потрібні ресурси без зайвого бюрократичного опору.

Запуск розробки дронів-перехоплювачів

Президент Зеленський ще в червні анонсував запуск нового етапу в розробці дронів-перехоплювачів, здатних захищати енергетичну інфраструктуру. Потреба в таких рішеннях різко зросла після масштабних атак РФ із застосуванням понад 700 "Шахедів", серед яких і нове покоління - Shahed-238 (Герань-3), що мають реактивну тягу.

Українські військові вже застосовують дрони-винищувачі в повітряних боях: під час нічних атак на початку липня було збито десятки цілей. Однак тоді постраждали щонайменше 11 регіонів, зокрема Дніпропетровська, Київська, Сумська, Харківська та Чернігівська області.

Нагадаємо, що у вересні 2024 року стартувала розробка нового дрона STING Sky Hunter, здатного вражати ворожі апарати у повітрі. Його створили на запит зенітників 93-ї бригади "Холодний Яр". Менш ніж за два тижні відбулись перші випробування. Про це повідомив волонтер Юрій Голик, лідер команди розробників. Україна активно інвестує в високоточну та дешеву зброю нового покоління - і масштабування таких систем стає пріоритетом для держави.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити