50 млрд доларів від ЄС та країн G7 для України віддаватиме Росія - ВР ухвалила хитрий механізм

Надання Україні фінансової підтримки за рахунок доходів, отриманих від заморожених активів Росії, дозволить Україні повертати ці кошти за рахунок російських репарацій, а якщо їх не буде - не віддавати

Сумний Путін
Сумний Путін

Україна не матиме жодних претензій до Єврокомісії чи ЄС щодо будь-якої нестачі коштів, яка виникла внаслідок недостатності кількості ресурсів у рамках Механізму кредитної співпраці для України. Відповідні положення передбачені Угодою між Україною та ЄС щодо запровадження Механізму, який 5 грудня ратифікувала Верховна Рада. 4 грудня відповідний законопроект №0295 подав Президент Володимир Зеленський. Як зазначає Мінфін, з урахуванням зазначених положень цього Механізму передбачено, що Україна отримуватиме від ЄС та країн G7 фінансову підтримку в розмірі до 50 млрд доларів США. 

Набрання чинності Угодою дозволить Україні обслуговувати та погашати позики, отримані відповідно до рішення, схваленого на саміті країн «Групи семи» в Італії лідерами країн G7, щодо надання Україні фінансової підтримки за рахунок доходів, отриманих від заморожених активів Росії, у розмірі до 50 млрд доларів США, що сприятиме забезпеченню підтримання прийнятного рівня стабільності фінансово-економічної системи держави, а також зменшенню боргового навантаження. Як вказано в Угоді, Україна має подати до Єврокомісії до 1 червня 2025 року текст угод про Двосторонній кредит, щодо яких вона прагне отримати підтримку в рамках Механізму.
Також відповідно до статті 8 ратифікованої Угоди Україна визнає та погоджується з тим, що будь-яке зобов’язання щодо виплати безповоротної фінансової допомоги Україні обумовлене надходження ресурсів до Механізму, і що ані Єврокомісія, ані ЄС не несуть жодної відповідальності та не зобов’язані здійснювати виплати у разі відсутності надходження таких ресурсів.

Україна визнає та погоджується з тим, що суми безповоротної фінансової допомоги, доступні для сплати в рамках Механізму, можуть змінюватися залежно від ресурсів, що надходять до Механізму, або можуть бути призупинені, а також з тим, що Комісія не зобов’язана сплачувати суми безповоротної фінансової допомоги, які перевищують обсяг ресурсів, які надходять до Механізму.

Комісія не гарантує, що сума безповоротної фінансової допомоги, достатня для погашення Двосторонніх кредитів, що відповідають вимогам, та Кредиту МФД, буде доступною, і Україна визнає та погоджується, що вона не матиме жодних претензій до Комісії або ЕС щодо будь-якої нестачі коштів, що виникла внаслідок недостатності кількості ресурсів в рамках Механізму.
Крім того, Україні визнає, що Єврокомісія може оцінювати її запити.

Україна підписала угоду з ЄС про залучення 35 мільярдів євро

Україна підписала Меморандум про взаєморозуміння та Кредитну угоду з Європейським Союзом щодо залучення до 35 млрд євро макрофінансової допомоги (MFA). Кошти є частиною ініціативи G7 (Extraordinary Revenue Acceleration Loans for Ukraine). Про це 4 грудня повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України. 

Угоду від України підписали міністр фінансів України Сергій Марченко та голова Національного банку України Андрій Пишний, від ЄC – Віцепрезидент Європейської Комісії Валдіс Домбровскіс. Кошти є частиною ініціативи G7 щодо механізму додаткових кредитів для збільшення надходжень до бюджету України (Extraordinary Revenue Acceleration Loans for Ukraine). Остаточний обсяг MFA буде визначено після затвердження суми кредитів всіх сторін ініціативи. Враховуючи запропоноване фінансування Сполученими Штатами у 20 млрд доларів США, макрофінансова допомога від ЄС може складати 18 млрд євро

Погашення позики відбуватиметься виключно за рахунок майбутніх прибутків від заморожених суверенних активів РФ в ЄС. Таким чином, очікується що усі кошти MFA для України будуть на безповоротній основі. Внутрішні фінансові ресурси не спрямовуватимуться на погашення. Кошти надаватимуться відповідно до нового Механізму кредитного співробітництва для України (Ukraine Loan Cooperation Mechanism – ULCM), який забезпечить безповоротну форму макрофінансової допомоги.

Програмою передбачено 14 заходів, щоб залучити макрофінансову допомогу. Напрями: макрофінансова стабільність, державні підприємства, державне управління, енергетика, верховенство права та боротьба з корупцією, оборонна промисловість.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube