Шмигаль назвав стимули, за допомогою яких Україна хоче повернути своїх громадян з-за кордону

Читать на русском

Стимулювання повернення українців з-за кордону не передбачає адміністративних заходів

Читать на русском
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль
Для повернення громадян з-за кордону уряд створює програми всередині країни

Стимулювання повернення українців з-за кордону не передбачає адміністративних заходів

Для повернення українських громадян, які виїхали за кордон, замість використання адміністративних заходів уряд робить акцент на створенні мотивації. У рамках цієї стратегії реалізуються різні програми, спрямовані на полегшення повернення. Ці програми будуть реалізовуватися на території України.

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду. За його словами, для повернення громадян сприятимуть програми, що надають допомогу у відновленні житла, пошкодженого внаслідок війни, та підтримку для започаткування або розвитку власного бізнесу.

"Мова йде не про адміністративні заходи, а виключно про стимули. Більше безпеки, більше умов для життя, більше можливостей самореалізації", - сказав він.

Шмигаль уточнив, що на ці цілі працюють такі програми всередині країни, як "єВідновлення", "єОселя", гранти й доступні кредити для старту власного бізнесу.

Як повідомлялося, 4 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що спільно з партнерами уряд працює над мотивацією для повернення українців в Україну. Зокрема, йдеться про трансформацію програм підтримки перебування українців у Європейському Союзі в програми стимулювання повернення.

Чи повертатимуть українців додому

В Україні тривають дискусії щодо того, чи потрібно повертати військовозобов’язаних назад з-за кордону. Австрійське видання Exxpress порахувало, що до країн ЄС з України загалом виїхало щонайменше 650 тисяч українських чоловіків. Зазначається, що тільки в Німеччині близько 100 тисяч чоловіків з України знаходиться нелегально. Багато країн ЄС вже визначились і заявили, що не готові порушувати європейське законодавство й повертати українців додому. Водночас влада Польщі готова створити для українських громадян такі умови, при яких вони будуть змушені повернутися самостійно. 

Агентство ООН у справах біженців провело дослідження та з’ясувало, скільки українців хочуть повернутися додому через два роки повномасштабного вторгнення. У майбутньому приїхати назад в Україну збираються майже дві третини біженців. Відомо, що 65% опитаних за кордоном збираються повертатися в Україну, 6% – у найближчі місяці. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

З 25 січня до 20 травня ми переживаємо складний період, який ще поглиблюється геополітичними та енергетичними аспектами. Багато людей відзначили збільшення депресивних станів від середини листопада до сьогодні. Про це та багато інше ми поговоримо з Владиславом Грицаєм. Також не обійдемо увагою тему енергії, яку ми направляємо у гнів на Росію, хоча вона могла б мати інші перспективи. Приєднуйтеся до перегляду, обіцяємо цікаву дискусію.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.