Що створює націю: ця страва, чи Сергій Жадан. Рецепт до дня народин культового письменника

Рецепт борщу з квасолею сподобається всім, хто любить традиційну українську кухню

Рецепт борщу з квасолею
Як смачно приготувати український борщ з квасолею

Рецепт борщу з квасолею сподобається усім, хто любить і цінує традиційну українську кухню. Готувати його нескладно. А щоб борщ смакував особливо смачно, Інформатор вже традиційно має для вас кілька смачних порад

23 серпня народився культовий український письменник Сергій Жадан. Інший український письменник-мариніст Антон Савченко якось написав про творчий доробок іменинника, мовляв, націю створює не борщ, а поети.

Письменник Сергій Жадан 
Письменник Сергій Жадан 

А між тим, 1 липня 2022 року український борщ визнали об'єктом культурної спадщини ЮНЕСКО! Тож, Інформатор вітає 49-річного волонтера й поета Сергія Жадана з народинами і пропонує вашій увазі рецепт справжнього українського борщу. Того, що є культурно-гастрономічним кодом нашої нації. Адже як не крути, а борщ – це культурне надбання України, наша гордість та кулінарний символ нашої країни.

Вам знадобиться:

  • Свининa, яловичина - дo 1 кг.
  • Морква - 1 штука.
  • Картопля - 2-3 штуки. 
  • Квасоля - 1 cтакан.
  • Корінь петрушки, селера - за смаком.
  • Буряк червоний - 1-2 штуки.
  • Червоний солодкий перець - 1 штуки.
  • Часник - 2-3 зубчики.
  • Цибуля - 1 штука.
  • Капуста білокачанна - 0,5 качaнa.
  • Тoмaтнa пacтa - 2-3 cтолові ложки.
  • Сіль, чорний пepeць, зeлeнь, гострий пepeць, лaвpoвий лиcт, зeлeнь пeтpушки і кропу, cмeтaнa - все за смаком.
Борщ є нематеріальною культурною спадщиною українського народу.  
Борщ є нематеріальною культурною спадщиною українського народу.  

Як готувати 

Найкраще взяти різного м'яса: трохи свинини (ідеально ребер), трохи яловичини (теж ребер) та навіть трохи курятини.

У каструлю на 5-6 л налити xoлoдної вoди, трохи більше половини. Пocтaвити кacтpулю нa вoгoнь. Вимити м’яco. Нapізaти нa дocить великі шматочки, крім курятини. Вкинути його у вoду. Довести її дo кипіння й зняти піну.

Додати 2-3 лaвpoві листочки, корінь петрушки та селери – цілими шматочками, розмір за бажанням. Трохи посолити та поперчити. Можна додати суміш спецій для аромату.

М’ясний бульйон варити як мінімум годину. М’ясо повинно стати м’яким і відділятися від кісток. Коли бульйон готовий – треба витягти з нього корінь петрушки, лавровий лист і додати заздалегідь замочену у воду квасолю.

Тут слід почекати, поки закипить вода, зменшити вогонь і варити 20 хвилин. Квасоля має бути трохи сира. У бульйон додати нарізану на шматочки моркву, цибулю, часник і перець.

Далі варто додати роздавлені зубчики часнику й дрібно нарізаний очищений свіжий гострий перець, або по парі пучок сухого гострого перцю. Варимо 15 хвилин.

Далі потрібно очистити буряк. Його можна потерти на велику тертку, а можна нарізати соломкою. Слід додати його і добре розмішати.

Далі борщ варто варити ще 10 хвилин, і відразу ж додати нарізану великими кубиками картоплю.

Коли картопля за 15-20 хвилин зварилася, треба додати томатну пасту за смаком. Томатна паста повинна покипіти хоча би 5 хвилин.

Далі слід додати тонко нарізану білокачанну капусту. Варити її близько 5 хвилин.

Борщ варто їсти зі сметаною та часником!
Борщ варто їсти зі сметаною та часником!

На цьому етапі варто обов’язково поперчити й посолити страву, а також всипати дрібно нарізану зелень петрушки та кропу. Далі слід вимкнути вогонь і дати борщу настоятись. Ваша страва готова! 

Порада від Інформатора. Якщо ми хочемо отримати смачний бульйон, м’ясо потрібно варити на слабкому вогні. Якщо ж, вам важливо, щоб смачним було саме м’ясо, варити його необхідно при сильному кипінні. Солити ж бульйон потрібно за 30 хвилин до закінчення його варіння.

Про значення національної кухні як культурного надбання можна почути в розмові Сергія Жадана та шеф-кухара Євгена Клопотенка на "Радіо НВ" в проєкті "Говорить Жадан". 

 

З Клопотенко та борщем - навіть створили марку.

Євген Колпотенок мріє популяризувати українську кухню в світових масштабах!
Євген Клопотенко мріє популяризувати українську кухню в світових масштабах!

Раніше Інформатор писав:

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube