#skyneedsf16 або що не так з українським контрнаступом: Подоляк розповів чому Україні потрібні винищувачі

Справа в зброї

Подоляк
Для успішного контрнаступу Україні потрібна авіація

Мережею поширюється хештег #skyneedsf16. Його автором виступив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк. Урядовець закрикає союзників якнайшвидше передати Україні потрібні F-16, аби українські війська нарешті змогли піти в контрнаступ

Про це йдеться у Twitter Подоляка. 

"Успішні контрнаступальні дії неможливі без підтримки з неба", — зазначив радник керівника ОП. 

На думку Подоляка, єдине що відділяє Україну від отримання західних винищувачів, це "політична нерішучість та екзистенційного страху перед Росією та небажання побачити повну перемогу України через неготовність до геополітичного світу без російської імперії". Однак попри це Україні все ж потрібні F-16, бо "логіка війни нещадна". 

"Ми бачили так звані «витоки документів». Їхні автори кажуть: українське ППО стикається з дефіцитом – потрібні рішення. Але чи бачимо ми рішення? З минулого року ми говоримо: Україні потрібні F-16. Логіка війни нещадна. Захист неба неможливий без авіації. Україні не треба допомагати стільки, скільки буде потрібно. Україні треба допомогти перемогти", — наголосив Михайло Подоляк. 

 

Скільки F-16 потрібно Україні?

На противагу росії, яка може підняти в повітря в 5-6 разів більше літаків, аніж Україна, нашим ЗСУ потрібно хоча б 200 західних літаків, аби закрити базові потреби. Про це ще в лютому говорив речник Повітряних сил України Юрій Ігнат.

Чому Україні потрібні саме ці винищувачі?

Україна має застарілий парк винищувачів – всі вони старого радянського виробництва, переважно МІГ-29. Натомість F-16 — це бойовий багатоцільовий бойовий літак, який здатний розганятися до 2,400 кілометрів на годину. А це майже втричі перевищує швидкість пасажирського літака. Цей тип зброї вважають ледь не найнадійнішим бойовим винищувачем. Ними озброєнні 25 країн світу, включаючи навіть Польщу та Пакистан. 

Головна перевага F-16 —  можливість долати до чотирьох тисяч кілометрів. Він може знищувати наземні, морські та повітряні цілі. При цьому ці винищувачі, можуть переносити вантажі, до прикладу ракети, на відстань у півтисячі кілометрів. Вартість таких "пташок" оцінюють в межах 43 — 55 млн доларів.

Чому країни-партнери не поспішають давати Україні F-16? 

Українські партнери досі не передали Україні винищувачі F-16, тому що вважають ці системи складними й дорогими в обслуговуванні. Про це напередодні заявляв міністр оборони Олексій Резніков.

"F-16 найскладніша, найдорожча система, яка потребує обслуговування, запчастин, а головне, озброєння... Це рішення прагматичне, і партнери рахують гроші, всі рахують гроші своїх платників податків. Відповідно, ухвалити рішення дати нам літаки - це означає, що всі країни мають бути готові дати літаки, запчастини та обслуговування", - пояснив Резніков.

Натомість дехто побоюється, що надання Україні винищувачів F-16 спровокує росіян та призведе до ескалації. Однак на це, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у Twitter пояснив, чому така думка хибна й закликав зробити "цей крок".

"Види зброї, які, як нам казали, "спровокують Росію до ескалації", якщо вони будуть поставлені в Україну, не зробили цього: артилерія, РСЗВ, протиповітряна оборона, танки, ракети великої дальності. F-16 також не зроблять цього. Надання Україні F-16 стримає Росію, а не "спровокує" її. Час зробити цей крок", - написав Кулеба.

Нагадаємо,  Високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель переконаний, що вже найближчими днями Європейський союз все ж схвалить рішення про виділення 1 млрд євро на закупівлю боєприпасів. Можливо, після цього Україна зможе отримати ще більше озброєння для боротьби з окупантом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

 
 
 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube