Сербія та Україна домовилися провести економічний форум: президент Вучич

Читать на русском

Бєлград та Київ домовилися нарощувати двосторонні відносини, аби повернути обсяг торгівлі до довоєнного рівня

Читать на русском
Вучич та Кулеба
Українська делегація здійснила робочий візит у Белград

Бєлград та Київ домовилися нарощувати двосторонні відносини, аби повернути обсяг торгівлі до довоєнного рівня

Сербія та Україна домовилися про проведення спільного економічного форуму між бізнесменами обох країн, а також, заявили про намір розвивати двосторонні відносини. Внаслідок перемовин дійшли домовленостей про повернення посла Сербії до виконання обов'язків у Києві “найближчим часом”. Окремо обговорили “європейський шлях обох країн та нагальну потребу встановлення миру”.

Про це йдеться у заяві президента Сербії Александра Вучича за результатами зустрічі з українським міністром закордонних справ Дмитром Кулебою. Він додає, що розмова йому сподобалася.

"Дуже хороша і коректна розмова з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою. Ми обговорили та домовилися про покращення двосторонніх відносин, з особливим бажанням найближчим часом організувати економічний форум між бізнесменами двох країн… Ми також говорили про європейський шлях обох країн та нагальну потребу встановлення миру. Я також вказав міністру Кулебі на проблеми, з якими стикається Сербія, особливо на міжнародному рівні", — написав Вучич в Instagram.

Міністр Кулеба на своїй сторінці в соцмережі X повідомляє, що Київ та Белград домовилися про зусилля з повернення двосторонньої торгівлі до довоєнного рівня. Сторони також домовилися про проведення першого з 2013 року засідання Міжурядової українсько-сербської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва.

"Ми також обговорили шлях наших країн до Європейського Союзу. Проект об’єднаної Європи буде завершений лише з приєднанням Східної Європи та Західних Балкан", — пише міністр.

Сербія та України

Сербія не є членом ЄС і вважається проросійською країною. Проте Белград не визнає права Росії окуповувати Крим чи інші території України. Сербія має претензії до Косова, території, якого вважає своїми, а Київ так і не визнав самостійність цієї держави. Хоч Белград не приєднався до західних санкцій та купує російську зброю, країна передавала гуманітарну допомогу Україні, та не проти, аби снаряди сербського виробництва потрапляли до ЗСУ.

Обсяг двосторонньої торгівлі товарами у 2023 році склав 291,9 мільйона доларів, у 2021 році цей показник був на рівні 436,4 мільйона доларів. Торік експортували з України до Сербії товарів 121,2 мільйона доларів.

Сербія та Україна можуть співпрацювати в інфраструктурному проєкті “Тримор’я”: і Київ, і Белград зацікавлені у розвитку транспортних коридорів, що з'єднують Чорне море з Дунаєм та Центральною Європою. Нещодавно до Сербії здійснював візит лідер Китаю Сі Цзіньпін, адже Пекін теж зацікавлений інвестувати в інфраструктурні проєкти Белграда.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.