У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Президент Сербії зазначив, що знає про передачу посередниками вітчизняної зброї в Україну. Також він запевнив, що не збирається підтримувати Москву у питаннях війни.
Президент Сербії Александар Вучич не виступає проти постачання посередниками боєприпасів сербського виробництва в Україну.
Про це голова держави розповів в коментарі виданню Financial Times 6 червня. Президент Сербії сказав, що йому відомі повідомлення уряду США про те, що сербські боєприпаси потрапили в Україну через посередників, і що він не планує зупиняти це.
"Чи можливо, що це відбувається? У мене немає сумнівів, що це може відбуватися. Яка у нас є альтернатива? Не виробляти їх? Не продавати їх?.. Я не дурень. Я знаю, що частина зброї може потрапити в Україну", - заявив Вучич.
У той же час сербський лідер наголосив, що прагне діяти нейтрально у питанні російської агресії, однак запевнив, що не допомагатиме рф у війні.
"Ми підтримали всі резолюції ООН (які засуджують повномасштабне вторгнення рф). Ми приєднуємось до заборони реекспорту, наприклад, (технологій) подвійного використання в безпілотниках... Ми не будемо центром для реекспорту чогось до Росії", - повідомив Вучич.
Також президент Сербії констатував, що вже минули часи, коли він кожні три місяці спілкувався з президентом рф володимиром путіним, зазначивши, що вже рік не підтримує контактів з Кремлем, окрім прийому гостей з Москви.
"Такого раніше не було", — відзначив Вучич.
В квітні західні ЗМІ повідомили, що уряд Сербії нібито погодив передачу зброї Україні й, можливо, її вже надіслали на фронт. Більш того, Бєлград, нібито, готовий і далі надавати допомогу Україні, стверджують журналісти. Цю інформацію сербська влада спростувала.
"Сербія... не експортує військову техніку в жодну країну, яка, на нашу думку, була б проблематичною та спірною в будь-якому випадку", – заявив журналістам міністр закордонних справ Сербії Івіца Дачич.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.