Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Що саме сталося в Сербії - невідомо, але очільник країни каже, шо є загрози життєво важливим національним інтересам
Президент Сербії Александар Вучич заявив, що на його країну чекають важкі дні вже найближчим часом. Він повідомив про загрозу "життєвим і національним інтересам Сербії". При цьому, очільник Сербії не розкрив деталі того, що відбувається.
Про загрози Вучич написав на своїй сторінці в Instagram пізно ввечері у вівторок, 26 березня. Президент Сербії заявив, що отримав погані новини.
"Зараз важко сказати, які новини ми отримали за останні 48 годин... Вони безпосередньо загрожують життєво важливим національним інтересам як Сербії, так і Республіки Сербської", - написав він.
Також Вучич додав, що найближчими днями ознайомить народ Сербії з усіма проблемами, які чекають попереду. При цьому він не пояснив, що саме має на увазі.
"Це буде складно. Ми боротимемося. Сербія переможе", - додав він.
22 березня Вучич заявив, що Сербія може вийти з Ради Європи. За його словами, у разі ухвалення заявки Косова на вступ до організації, це означатиме вигнання Сербії.
26 березня колишній командувач об’єднаних військ НАТО Веслі Кларк повідомив, що війна росії в Україні сприяла збільшенню напруженості між країнами на заході Балканського півострова. Так, президент Сербії Александар Вучич розривається між західними країнами та росією.
"Пан Вучич, схоже, розривається між двома можливостями: приєднатися до Заходу, або підтримувати історичні братерські відносини з росією. І схоже, він намагається йти в обидва боки... Нам треба бути терплячими, ми маємо працювати над цією ситуацією і зняти напругу", - заявив колишній командувач об’єднаними силами НАТО.
Він додав, що росія використовує Сербію, щоб підготувати шлях на випадок, якщо матиме успіхи в Україні. Це спричинить ще більший хаос на Західних Балканах.
"Проблема полягає в тому, що дії росії в Україні ще більше ускладнили ситуацію у відносинах Косова та Сербії, тому що всі розуміють, що Сербія має історичну приналежність до росії, і росія використовує Сербію, щоб підготувати шлях на випадок, якщо вона досягне успіху в Україні, щоб знову спричинити ще більший хаос на Західних Балканах. Це досить добре відомо. … І зовні це виглядає так, що Косово як менша країна залежна від зовнішньої підтримки Сполучених Штатів та інших країн заради виживання та економічного добробуту", - вважає Кларк.
Нагадаємо, наприкінці грудня 2023 року у Сербії відбулися протести. Представники опозиції вимагали анулювати результати виборів у парламент, в яких перемогу здобула правляча Сербська прогресивна партія (SNS).
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.