Саміт миру: президентка Швейцарії відповіла, скільки лідерів підтвердили свою участь

Читать на русском

За словами Віоли Амхерд, список країн-учасниць змінюватиметься до останнього дня перед заходом

Читать на русском
Саміт миру
Скільки країн візьмуть участь у саміті миру в Швейцарії. Колаж: Інформатор

За словами Віоли Амхерд, список країн-учасниць змінюватиметься до останнього дня перед заходом

Участь у Глобальному саміті миру, який відбудеться вже 15-16 червня у Швейцарії, підтвердили близько 90 країн. Таку заяву зробила президентка країни Віола Амхерд журналістам у Берні 10 червня. Втім, остаточний список лідерів буде відомий лише 14 червня ввечері.

Про це повідомляє агентство Bloomberg. За словами Амхерд, перелік учасників може постійно змінюватися до останнього дня.

Вона підкреслила, що майже 90 країн будуть присутні на саміті, але свою участь ще мають підтвердити ключові країни з так званого Глобального Півдня. Також міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс зазначив, що близько половини країн-учасниць будуть представлені на рівні глав держав або урядів.

На думку аналітиків видання, Саміт миру “схоже, що не виправдає заявлених раніше амбіцій. Зокрема, через відмову Китаю брати участь без запрошення Росії. Президентка Швейцарії ж заявила, що захід буде спрямований на те, щоб намітити шлях до можливого миру в Україні.

“Це не про пропаганду. Йдеться про основу гуманітарної допомоги, що надається Швейцарією, яка базується на зміцненні миру і на забезпеченні платформи для початку діалогу”, – підсумувала Амхерд.

Саміт миру

Глобальний саміт миру пройде з 15 по 16 червня на швейцарському курорті Бюргеншток. На зустріч запрошено делегації понад 160 країн, частина ще не підтвердили свою участь, а Москву не запрошували.

24 травня Bloomberg повідомило, що Джо Байден, ймовірно, не прийме запрошення через те, що дата саміту суперечить президентській виборчій кампанії та зустрічам з виборцями, які в той час проводяться в Каліфорнії.

Також нещодавно Зеленський заявив, що Китай намагається зірвати саміь. Крім того, він казав, що про свою участь у події вже заявили 106 країн світу та міжнародні організації. А замість Байдена приїде Камала Харріс.

Крім того, генсек ООН Антоніу Гутерреш проігнорує мирний саміт. Замість нього туди поїде інша, менш значуща офіційна особа від ООН. 

Нагадаємо, що президентка Швейцарії Віола Амхерд не виключає можливості проведення конференції з Росією після саміту. Вона також підкреслила, що Швейцарія не повинна покладатися лише на своїх сусідів та НАТО в питаннях оборони, і закликала до перегляду політики нейтралітету країни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.