"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Невідомо, чи здатна Росія захистити всі військові та стратегічні об'єкти від ударів дронами
Протягом травня 2024 року Україна здійснила ряд атак на НПЗ та стратегічні військові об'єкти РФ, розміщені у глухому тилу. Щоразу українські дрони додали все більшу відстань для атаки. Пролітаючи понад тисячу кілометрів, вони прицільно били по заводу "Алабуга" у Татарстані і навіть впали біля резиденції російського диктатора Володимира Путіна у Геленджику. В обох випадках українські БПЛА підкорили відстань у понад 1200 кілометрів. Утім, "рука Києва" стає довшою й у РФ вже метушаться і готуються примати удари.
Про те, що росіяни остерігаються ударів українськими дронами на 2500 кілометрів, повідомив начальник служби радіоелектронної боротьби так званих "повітряно-космічних сил" РФ Дмітрій Богданов. На міжнародному салоні "Комплексная безопасность" він заявив, що в Україні вже є такі дрони і у РФ добре знають про їх можливості.
"Зараз безпілотні літальні апарати дозволяють долати відстань до 2,5 тис. км і багато [російських] регіонів про це знають", — повідомив він.
Як пишуть у виданні DefenceExpress, заяви Богданова можуть містити частково пропагандистський характер. Мовляв, Росія добре все знає і готується збивати дрони. Утім, під великим сумнівом залишаються можливості РФ прикрити всі свої стратегічні і військові об'єкти, що підтверджується численними пожежами та значними руйнуваннями внаслідок успішних українських атак..
"Сьогодні РФ не має достатньо засобів протиповітряної оборони, щоб прикрити усі можливі цілі для потенційних ударів нашими безпілотниками", - пише видання.
DefenceExpress також нагадують, що Київ офіційно ніде і ніколи не підтвердив про наявність настільки далекобійних дронів. Щобільше, про їх можливості громадяни радше дізнаються вже після атак. А поки експерти нагадують, що Київ має декілька ударних далекобійних дронів, як от БПЛА "Ніндзя" та "Лютий".
Саме "Лютий" міг атакувати РЛС "Воронеж М". При цьому для уларів по цілі він пролетів 1800 кілометрів.
Вранці 31 травня на території Татарстану пролунала низка вибухів. У Казані, столиці регіону, пролунали сирени оповіщення, а аеропорт був змушений призупинити роботу. Аналогічні заходи безпеки вжили й у Нижньокамському, де також тимчасово закрили аеропорт.
Крім того, з низки підприємств Татарстану були евакуйовані працівники. Жителі республіки публікують у соцмережах фото та відео з місць падіння безпілотників. За даними ЗМІ, один з дронів впав в Антинському районі Татарстану. Наразі мотиви та цілі цих атак невідомі.
Також було уражено поромну переправу і нафтовий термінал порту "Кавказ", який добряче палав. Ураження по нафтовому терміналу в районі порту було завдано кількома ракетами українського виробництва з берегового ракетного комплексу "Нептун". Також ЗСУ завдали ударів й дронами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.