Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Бахмут має пріоритетне та символічне значення для росії
Російські окупанти продовжують спрямовувати значну частину своїх зусиль та вогневої сили навколо Бахмута у Донецькій області. Загарбники укріпили приблизно 15-кілометрову ділянку фронту навколо міста. Для росії місто має пріоритетне та символічне значення. Про це йдеться в повідомленні Міністерства оборони Великобританії у Twitter.
За даними британської розвідки, план росії, швидше за все, полягає в тому, щоб оточити місто тактичним наступом на північ та південь. В останні дні, ймовірно, рф досягла невеликих успіхів на південному напрямку цього наступу, де вона планує зміцнити обмежені плацдарми на захід від заболоченої місцевості навколо малої річки Бахмутка.
З початку серпня 2022 року рф зробила Бахмут пріоритетним напрямком своїх наступальних операцій. Захоплення міста буде мати обмежену оперативну цінність, хоча потенційно це дозволить росії загрожувати більшим міським районам Краматорська та Слов'янська.
"Однак, кампанія була непропорційно дорогою порівняно з цими можливими вигодами. Існує реальна ймовірність того, що захоплення Бахмута стало насамперед символічним політичним завданням для росії", - наголосили в Міноборони Великобританії.
2 грудня російські війська продовжували мінімально просуватися навколо Бахмута. ЗСУ відбили штурми окупантів поблизу Бахмута, в районах Виїмки, Опитного, Кліщіївки та Курдюмівки.
За даними ISW, російські джерела стверджують, що українські війська ведуть розвідку навколо Кліщіївки та що біля населеного пункту тривають бої, попри те, що росіяни стверджують, що повністю окупували цей населений пункт. Окупанти просуваються поблизу Спірного (в межах 30 км на північний схід від Бахмута) і заважають ЗСУ перекинути підрозділи на передові позиції в цьому районі.
Також російські джерела кажуть, що українські війська переміщують підрозділи із Запорізької області в район Бахмута. Ротація підрозділів ЗСУ у цьому районі була б неможливою, якби росіяни мали можливість перекрити всі дороги в районі Бахмута, як раніше говорили в росії. Український Генштаб опублікував інтерв’ю з українським військовим у районі Бахмута 2 грудня, у якому військовий стверджує, що умови неймовірно суворі та що російські війська продовжують наступ в цьому районі, незважаючи на кількість втрат. Раніше ISW оцінювало, що російські спроби взяти Бахмут є дороговартісними зусиллями, зосередженими на місці обмеженого оперативного значення.
Нагадаємо, Сергій Гайдай розповів про ситуацію в районах Сватового та Кремінної.
Також ми писали, що 2 грудня ЗСУ збили вертоліт окупантів та завдали великих втрат ворогу в Запорізькій області.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.