Розкрадання 1,5 млрд гривень: відстороненому керівнику департаменту Міноборони Нахкуру обрали запобіжний захід

Читать на русском

Суддя відмовилася відправляти його під арешт

Читать на русском
Запобіжний захід посадовцю Міноборони
Томасу Накхуру обрали запобіжний захід. Колаж: Інформатор

Суддя відмовилася відправляти його під арешт

Слідча суддя Вищого антикорупційного суду Катерина Сікора обрала запобіжний захід відстороненому в.о. директора Департаменту військово-технічної політики розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Тоомасу Нахкуру. Його застосували у вигляді особистого зобов’язання.

Про це повідомила пресслужба ВАКС та Центр протидії корупції. Рішення винесли у п’ятницю, 2 лютого. 

“2 лютого слідчий суддя Вищого антикорупційного суду частково задовольнила клопотання детектива НАБУ та застосувала до в.о. директора одного з департаментів Міноборони України, якого нещодавно було відсторонено від посади, запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання”, – йдеться у повідомленні.

Відомо, що тепер Нахкур не може залишати межі Києва без дозволу слідчого, прокурора або суду. Також він має утримуватися від спілкування з особами, вказаними в ухвалі суду, здати на зберігання до відповідних органів державної влади закордонні паспорти, а також носити електронний засіб контролю.

Зобов’язання посадовець має виконувати протягом двох місяців. Повний текст ухвали оголосять 7 лютого. Суддя відмовилась застосувати щодо нього тримання під вартою із альтернативною заставою у понад 268 млн грн.

Справа про розкрадання 1,5 млрд грн Міноборони

Відомо, що Тоомас Нахкур є одним із п’яти підозрюваних у справі про ймовірне розкрадання майже 1,5 млрд грн на закупівлі 100 тисяч мінометних пострілів для ЗСУ. Слідство встановило, що чиновники Міноборони розуміли, що вони не будуть поставлені, а у відомстві не перевіряли, як їх мають доставити з Хорватії.

Прокурор зазначив, що Нахкур не перевірив всі документи, не відслідкував порядок поставлення мін, не перевірив належним чином постачальника, незважаючи на численні порушення законодавства і контратакту, а також завізував угоду і рішення про передоплату на 1,34 млрд грн. Передоплата становила 97% від суми контракту.

Водночас захист стверджує, що посадовець був лише начальником одного із управлінь у складі МО та у межах своєї компетенції погоджував ті чи інші речі.

За даними СБУ, у серпні 2022 року чиновники уклали контракт на закупівлю гуртової партії артснарядів з постачальником озброєнь Львівський арсенал. Потім Міноборони перевело на рахунки підприємства всю суму, передбачену підписаним документом. Після одержання коштів менеджмент компанії перерахував частину грошей на баланс іноземної комерційної структури, яка мала поставити замовлені боєприпаси в Україну. Посадовцям відомства та менеджерам Львівського арсеналу 27 січня оголосили підозру.

Крім того, 2 лютого Нахкура відсторонили від виконання службових обов’язків. Рішення прийняв очільник відомства Рустем Умєров за клопотанням його заступника, генерал-лейтенанта Івана Гаврилюка. Основною причиною відсторонення стала підозра, яку Нахкур отримав у зв’язку з кримінальним провадженням, ініційованим 27 січня 2024 року. 

Також ВАКС розглядає справу щодо запобіжного заходу для колишнього керівника Департаменту військово-технічної політики Міноборони Олександра Лієва. Він також є фігурантом справи про розкрадання 1,5 млрд гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.