Розкрадання 312 млн грн Міноборони: НАБУ завершило розслідування

Читать на русском

Будівництво об’єктів для МО мали закінчити до 2021 року, але роботи навіть не почалися

Читать на русском
Розкрадання грошей Міноборони
НАБУ завершило розслідування справи про розкрадання 312 млн грн Міноборони. Колаж: Інформатор

Будівництво об’єктів для МО мали закінчити до 2021 року, але роботи навіть не почалися

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування справи про заволодіння 312 мільйонами гривень Міністерства оборони. Серед підозрюваних – нардеп 8-го скликання, колишній заступник голови Генштабу ЗСУ, директор підконтрольної компанії, а також двоє колишніх та чинних військовослужбовців старшого та вищого офіцерського складу.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ. Розслідування завершилося 23 січня.

За даними слідства, Міноборони у 2018 році уклало контракти з підконтрольними нардепу компаніями  на будівництво захищених складів зберігання ракет та боєприпасів ЗСУ на загальну суму орієнтовно 3 млрд грн. Роботи мали виконати до 2021 року. Частину цих коштів обранець планував вкрасти, але зробити це йому заважали законодавчі обмеження, які дозволяли Міноборони сплачувати аванс у сумі лише 30% від річного обсягу робіт.

Депутат разом із помічником залучили службових осіб вищого та старшого офіцерського складу ЗСУ та забезпечили прийняття змін до постанов Кабміну. Останні дозволяли перерахування авансу на будівництво у розмірі 80% від всієї вартості контрактів.

Після цього протягом листопада грудня 2018 року на рахунки підконтрольного депутату товариства Міноборони перерахувало понад 312 млн грн. Втім, будівництво фактично не розпочали, а отримані кошти вивели на рахунки інших підконтрольних компаній. 

Розкрадання коштів Міноборони

Відомо, що 25 жовтня 2023 року НАБУ і САП повідомили учасникам злочину про підозру. Вже у січні 2024-го їм оголосили про зміну підозри.

Також у грудні 2023 року ДБР заявило, що львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича викрито на спробі підкупу одного з керівників Бюро. Підприємець нібито пропонував хабар посадовцю у сумі $500 000 за сприяння в поверненні майна, вилученого в підконтрольних йому компаній у ході розслідування кримінального провадження.

Також було повідомлено, що родина бізнесмена, ймовірно, причетна до розкрадання понад 1 млрд грн, призначених для потреб ЗСУ, зокрема на закупівлю одягу для військових. Три будівельні компанії Гринкевичів отримали 1,5 млрд грн від Міноборони для постачання військового одягу. Печерський райсуд Києва обрав львівському бізнесмену запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Пізніше затримали і його сина Романа.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.