Міноборони розриває останні контракти з Гринкевичем та подає нову заяву до ДБР

Читать на русском

Ряд компаній постачали Міноборони низькоякісні товари

Читать на русском
Постачальник Міноборони намагався підкупити ДБР
У ДБР розповіли про заяву від Міноборони у справі Гринкевича

Ряд компаній постачали Міноборони низькоякісні товари

Міністерство оборони подало до ДБР заяву про визнання потерпілою стороною у справі проти компаній, афілійованих із львівським підприємцем Ігорем Гринкевичем. Останнього вважають керівником злочинної організації, які завдала збитків державі на майже 1 млрд грн. Також Міноборони підтвердило остаточний розрив усіх контрактів з компаніями, пов'язаними з Гринкевичами.

Як йдеться у пресрелізі відомства, Міноборони ухвалило рішення розірвати контракт на постачання продуктів із "Трейд лайнс рітейл" та іншими компаніями-постачальниками. Зокрема, зазначається, що у межах підписаних 23 лютого 2023 року контрактів компанії "Будівельна компанія Сітіград", "Трейд лайнс рітейл", "Будівельний альянс Монтажпроект" постачали Міноборони низькоякісні товари.

Як зазначається в заяві, наприкінці 2023 року одна з вище зазначених компаній – "Трейд лайнс рітейл" – на конкурсних торгах у системі Prozorro була визнана переможцем на постачання харчів по одному з 30 контрактів для ЗСУ. Через неможливість забезпечити поставки продуктів, Міноборони ухвалило рішення та надіслало всі необхідні документи "Трейд лайнс рітейлу" для розірвання контракту. 16 січня Міноборони оголосило в Prozorro інший конкурс на укладення контракту щодо постачання харчування для ЗСУ за процедурою прямих договорів, йдеться в повідомленні.

Зазначається, що це спричинило Міністерству оборони матеріальну шкоду на загальну суму понад 934 мільйонів гривень, свідчать дані ДБР. В межах досудового розслідування ДБР арештувало рахунки та активи цих компаній.

Справа Гринкевичів: що відомо

У грудні 2023 року ДБР заявило, що львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича викрито на спробі підкупу одного з керівників Бюро. Підприємець нібито пропонував хабар посадовцю у сумі $500 000 за сприяння в поверненні майна, вилученого в підконтрольних йому компаній у ході розслідування кримінального провадження.

Також було повідомлено, що родина бізнесмена Гринкевича, ймовірно, причетна до розкрадання понад 1 млрд грн, призначених для потреб ЗСУ, зокрема на закупівлю одягу для військових. Три будівельні компанії Гринкевичів отримали 1,5 млрд грн від Міноборони для постачання військового одягу. Печерський райсуд Києва обрав львівському бізнесмену запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Після цього Міноборони заявило про розрив контрактів з компаніями, пов'язаними з Гринкевичем. 11 січня ДБР провело обшуки за адресами Гринкевича та директорів компаній. Майно бізнесмена арештовано для відшкодування збитків, повідомило ДБР. 17 січня ДБР оголосило підозру членам організації під керівництвом Гринкевича, які завдали збитків державі майже на 1 млрд грн. Бізнесмен зараз утримується у СІЗО, а його дружина, Світлана Гринкевич, звільнена з Львівської політехніки за власним бажанням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.