В Міноборони відсторонено керівника департамента: можливо, це повʼязано з корупцією та Кличком

Нахкур тимчасово виконував обов’язки директора Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки

Тоомас Нахкур, Міноборони України
Рустем Умєров прийняв рішення за клопотанням свого зама

Керівника одного з департаментів Міністерства оборони України Тоомаса Нахкура відсторонили від виконання службових обов’язків. Рішення прийняв очільник відомства Рустем Умєров за клопотанням його заступника, генерал-лейтенанта Івана Гаврилюка.

Як повідомляє Міністерство оборони України, основною причиною відсторонення стала підозра, яку Нахкур отримав у зв’язку з кримінальним провадженням, ініційованим 27 січня 2024 року. Поки що Міністерство оборони не розкрило конкретних обставин або деталей цієї історії. Зазначається, що Тоомас Нахкур тимчасово виконував обов’язки директора Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки.

Що відомо про Нахкура

Київський журналіст-розслідувач Юрій Ніколов повідомляв, що Томасу Нахкуру у 2020 році надали 57 мільйонів гривень на ремонт зовнішнього освітлення в Києві за участю мера столиці Віталія Кличка. У 2018 році він працював викладачем в МАУП і захистив кандидатську дисертацію про "державно-приватне партнерство як інструмент реалізації додаткових переваг у залученні інвестицій у будівництво". За цей період він також був на посаді начальника відділу фінансування регіональних та будівельних програм у Міністерстві регіонів від 2009 до 2015 року, а в період експрезидента Віктора Януковича виконував обов'язки помічника міністра Анатолія Близнюка.

Нахкур також був членом конкурсної комісії у 2009 році для відбору забудовників для надання державної підтримки на добудову об’єктів незавершеного житлового будівництва. Його діяльність у цьому контексті пов'язана зі складом комісії, очолюваної міністром Куйбідою та його заступниками – Ісаєнком і Козловською.

"Тобто все життя Нахкура - це будівництво і робота в корумпованих з ніг до голови держструктурах", - додав журналіст.

Розтрата на півтора мільярда гривень

У кінці січня поточного року розголосу набула гучна історія. Співробітники Служби безпеки України провели обшуки у чиновників Міністерства оборони та керівників Львівського арсеналу, підозрюючи їх у незаконному збагаченні на суму майже 1,5 млрд гривень. За даними пресслужби СБУ, чиновники та бізнесмени використовували схему на закупівлі снарядів, переважаючи власні інтереси перед потребами фронту. Викрадені кошти заарештовані, їх планують повернути до державного бюджету.

У серпні 2022 року чиновники уклали контракт на закупівлю артснарядів від Львівського арсеналу. Сума, передбачена контрактом, була повністю перерахована на рахунки підприємства. Однак менеджмент компанії частково перерахував гроші на баланс іноземної структури, яка мала поставити замовлені боєприпаси в Україну.

Вищий антикорупційний суд України уже розглядає справу щодо запобіжного заходу для колишнього керівника Департаменту військово-технічної політики Міністерства оборони Олександра Лієва. Його підозрюють у розкраданні 1,5 млрд гривень, зараз ведеться слідство щодо контракту на постачання мінометних пострілів для Збройних Сил України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube