Радник президента України Дмитро Литвин заявив, що саме Росія є стороною, яка хоче ескалації, тоді як Україна послідовно виступає за мир і пропонує дієві рішення для його досягнення
Офіс президента України відреагував на заяву радника колишнього президента США Дональда Трампа щодо війни в Україні. Зокрема, Брайан Ланз пропонував зосередитися на мирному врегулюванні війни з Росією, а також не повертатися до теми анексованого Криму. Радник Офісу президента Дмитро Литвин наголосив, що Україна не є стороною, яка прагне ескалації конфлікту.
У коментарі Українській службі ВВС він зауважив, що не сприймає слова стратега республіканців серйозно. Окремо Литвин нагадав про стратегію України щодо справедливого миру.
"Це всі слова в один бік. Проблема в тому, що це Путін хоче більше війни, більше смертей та більше захопленої землі, а не Україна. Україна пропонує мир ще з 2022 року – є цілком реалістичні пропозиції. І це Росію треба змусити почути, що мир потрібен і мир має бути надійним", - зазначив Литвин.
Цей коментар з’явився після заяви радника Трампа, яка викликала резонанс у медіа та суспільстві. Нагадаємо, що висловлені тези Брайана Ланза про те, що "Криму немає" можуть вплинути на сприйняття ситуації серед міжнародних партнерів.
Нагадаємо, що з 2014 року півострів Крим окупований Російською Федерацією. Це - один із наслідків збройної агресії Росії проти України. Всі ці роки Крим часто називали анексованим, але у МінТОТ пояснювали, чому цей термін є помилковим.
Більшість міжнародних партнерів України виступають за повернення Криму Україні. Так, у своєму вересневому зверненні до учасників Кримської платформи президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що анексія Криму є порушенням міжнародного права, і закликав до повернення півострова Україні, особливо з огляду на права кримських татар.
Нагадаємо, що експерти прогнозують важку битву за Крим, незважаючи на витіснення флоту РФ з півострова. Вони вважають, що повернення Криму стане найскладнішим викликом для українських військ через укріплені оборонні лінії Росії та обмежені ресурси для проведення масштабної операції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.