“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Z-пропагандисти поширюють тези щодо можливості знищення Києва через удар по дамбі водосховища. Розповідаємо, чому такі заяви не витримують критики
Після підриву Каховської ГЕС у z-пабліках в Telegram пропагандисти почали поширювати погрози про намір підірвати Київську ГЕС "однією ракетою". Пояснюємо, що відбувається і чому не варто сприймати такі погрози серйозно.
Теза 1: "Якщо подібне станеться з Київськой ГЕС, то місто змиє за лічені хвилини. Більшість людей загине майже одразу"
Факт: Підрив дамби Каховської ГЕС показав, що жодного "цунамі" не відбулось, вода хоч і завдає колосальної шкоди довкіллю та знищує майно людей, але проблема розтягнулася на дні, а не "хвилини".
За даними "Укргідроенерго", пік паводку має прийтися на 7 червня, а вся вода зійде протягом тижня. Це навіть враховуючи те, що Каховське водосховище більше Київського за площею.
Теза 2: "Одна необережна ракета в цю маленьку ділянку і катастрофа вийде в історію на тисячоліття, як одна з найстрашніших за все існування людства".
Факт: Жодного факту, який би вказував на те, що Каховська ГЕС була знищена ракетою — немає. Факти вказують на те, що це був підрив зсередини. При проєктуванні дамб в СРСР в їх конструкціях враховувалось, що вони мають витримати зовнішній вплив. Тобто "необережною ракетою" знищити дамбу Київського водосховища не вдасться, навіть якщо не враховувати той факт, що дамбу від російських ракет прикриває українське ППО.
Теза 3: "Дамба стара, гнила, іржава. Багато ракет не знадобиться".
Факт: Київську ГЕС було побудовано у 1968 році. Проте російську Цимлянську ГЕС, розташовану на Дону, до прикладу, у 1954 році, Жигулівську — у 1957 році, а Волжську ГЕС — у 1958 році. Це лише випадкові приклади. Найстаріша діюча ГЕС на території росії працює з 1910 року. Це — ГЕС "Пороги" у Челябінській області.
В Мінагрополітики кажуть, що знищення Каховської ГЕС та зникнення внаслідок цього водосховища може призвести до того, що поля на півдні України вже наступного року перетворяться на пустелі. Там додають, що техногенна катастрофа зупинить водопостачання 31 системи зрошення полів Дніпропетровської, Херсонської та Запорізької областей.
Президент Володимир Зеленський під час пресконференції заявив, що наразі ситуація дуже складна. Орієнтовно буде затоплено від 35 до 80 населених пунктів.
Також будуть великі проблеми з питною водою в Дніпровському, Запорізькому та Херсонському регіонах. Проте повністю оцінити наслідки підрива ГЕС, за словами президента, можна буде лише після того, як піде вода.
Підрив Каховської ГЕС також несе серйозну загрозу екології. Зокрема, може відбутись різке опріснення Чорного моря, а це, своєю чергою, спровокує екологічну катастрофу. Також руйнування дамби призведе до загибелі великої кількості риби, заболочуванні осушених земель, зміні клімату та інших техногенних наслідків.
Також "Інформатор" писав про економічні наслідки підриву Каховської ГЕС. Зокрема науковці кажуть, що через зневоднення без зрошення залишиться понад 400 тис. га земель у Херсонській і Запорізькій областях. Також південь України вже не матиме переваг у вирощуванні високотоварних сільгоспкультур.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.