Російські банки очікують банкрутства через космічний обсяг проблемних кредитів

Чиновники РФ наказали банкам уникати розкриття повного обсягу проблемних кредитів і натомість реструктурувати свої баланси, щоб створити більш позитивну картину

Російські банки очікують банкрутства через космічний обсяг проблемних кредитів
Російські банки очікують банкрутства через космічний обсяг проблемних кредитів. Фото - Getty images, колаж - Інформатор

Російські банки опинилися на межі банкрутства. Фінустановам терміново намагаються організувати допомогу з боку Москви. Причина цьому - масове неповернення кредитів позичальниками. Вже зараз щонайменше три з найбільших банків Росії вивчають можливість державного порятунку, балансуючи над прірвою. На тлі економічних гойдалок у РФ 50 днів Трампа для мирної угоди виглядають як останній цвях у гріб банківської системи РФ. 

Як повідомляє The Telegraph, російські чиновники наказали банкам уникати розкриття повного обсягу проблемних кредитів. Він фінустанов вимагають натомість реструктурувати свої баланси, щоб створити більш позитивну картинку.

Економіка Росії перебуває під мегатиском через витрати на війну проти України. Санкції, запроваджені західними країнами, втрата робочої сили через мобілізацію до збройних сил та через втечу за кордон, а також через падіння цін на нафту, - все це разом загрожує ключовому джерелу доходів РФ. 

Згідно з офіційними оцінками, економіка країни зросла на 4,3% минулого року — за рахунок того, що Москва спрямувала ресурси на війну. Один рубль із кожних трьох, витрачених Москвою, іде на військові потреби.

Втім, приватний сектор постраждав. Індекс ділової активності (PMI) впав до найнижчого рівня з моменту початку повномасштабного вторгнення.

Очікується, що цього року зростання різко сповільниться. Аналітики Goldman Sachs прогнозують зростання ВВП лише на 0,5%, попри величезні військові витрати.

Стрімке зростання цін на продукти харчування та нестача робочої сили також призвели до двозначної інфляції. Звичайним росіянам важко дозволити собі навіть базові товари — навіть картопля тепер у дефіциті. Можливо і її тепер купуватимуть у кредит, за який не збираються платити.

Центральному банку РФ важко контролювати ситуацію, навіть попри збереження процентної ставки на рівні 20%. Все тріщить.

Фінанси уряду також під тиском через великі премії та високі зарплати для солдатів. Хоча ці виплати допомагають підтримувати фінансовий стан родин військових, незважаючи на стрімку інфляцію, всюди є зворотній бік.

Нафтові доходи Москви також знизилися на третину порівняно з минулим роком, після того як ціна нафти на міжнародних ринках — до яких Росія має обмежений доступ — впала з 85 доларів за барель торік до 67 доларів зараз.

Аналітики Goldman Sachs очікують, що рубль може знецінитися на цілих 30% відносно долара впродовж цього року. У підсумку, вартість імпорту для Росії вкотре зросте.

Найцікавіше лише поперед, бо очікується новий тиск. Президент США Дональд Трамп пригрозив запровадити 100-відсоткові мита на американський імпорт з країн, які торгують із Росією, якщо Путін не погодиться на угоду щодо України. Власне це крок, який може ще більше ізолювати державу-вигнанця від світової економіки.

50 днів для Росії

Трамп заявив, що втомився від порожніх обіцянок Москви. У Білому домі розповіли, що буде з Росією, якщо вона не припинить вогонь в Україні протягом 50 днів. Так, Кремль зіткнеться із дуже високими тарифами. Крім того, будуть запроваджені вторинні санкції.

Дата, до якої Путін має укласти мирну угоду — 2 вересня. Таким чином, Трамп символічно дав Кремлю 50 днів для ухвалення рішення про припинення бойових дій. Водночас у Путіна дали зрозуміти, що їм байдуже на слова американського президента.

Стежте за нами у Viber

Image
Оперативні новини та розбори: Україна, світ, війна. Підпишиться👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити