Сенатор Ліндсі Грем заявив, що має намір обговорити документ із Трампом найближчим часом
Просування жорсткого двопартійного законопроєкту сенаторів Ліндсі Грема та Річарда Блументаля, що передбачає нові масштабні санкції проти Росії та її партнерів, наразі опинилося під загрозою через позицію Дональда Трампа. Президент висунув умови, які можуть ускладнити або й відкласти голосування. Грем має намір поговорити про це з Трампом.
Як повідомляє Semafor, сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив, що має намір обговорити документ із Трампом найближчим часом. За його словами, вже найближчими днями буде вирішено, чи винесуть законопроєкт на голосування в Сенаті до серпневої перерви.
"Аргументом на користь законопроєкту є те, що він отримає переважну кількість двопартійних голосів. Він матиме гнучкість у політичному плані. І юридично буде сильнішим".
Його колега по ініціативі, сенатор Кевін Крамер, також закликав ухвалити рішення якомога швидше. Водночас Річард Блументаль висловив упевненість у підтримці з боку Білого дому, зазначивши, що президент продемонстрував "потужний знак єдності з Конгресом".
Президент США Дональд Трамп змінює свою стратегію щодо Росії. Від "пряника" він переходить до жорсткого "батога". У понеділок він оголосив, що США в основному скасують рішення про припинення постачання певних видів озброєння Україні, а вже у вівторок розкритикував Володимира Путіна за те, що той "гнав маячню" на адресу Америки. Багато з того, що говорить російський лідер, як зауважив президент Трамп, виявилося "порожніми словами".
14 липня Трамп оголосив Кремлю ультиматум: якщо в наступні 50 днів Київ і Москва не укладуть "справедливу" угоду, США запровадять "вторинні санкції".
"Через 50 днів, якщо не буде досягнуто згоди - США накладуть тарифи щодо РФ та її торгових партнерів. Це як мінімум 100%", - заявив Трамп.
Трамп зазначив, що готовий швидко вдатися до економічного тиску на Росію та її союзників у разі відсутності прогресу. Президент пояснив, що навіть без схвалення в Конгресі він має повноваження ввести 100% тарифи. І вони матимуть такий самий ефект, як і раніше анонсовані 500%.
Такий розвиток подій ще минулого тижня прогнозував Інформатор: ми писали, що візит Кіта Келлога до Києва та зміна риторики Трампа на користь України вказують на те, що в США зʼявився новий мирний план щодо України. І що, ймовірно, найближчим часом тема мирних переговорів отримає новий поштовх.
Прогноз наразі збувається. Після заяви Трампа про передачу важливого озброєння Києву, 14 липня у Кремлі раптово згадали про "необхідність конструктивного діалогу". Пізніше того ж дня сам Трамп заявив про мирні переговори та поставив ультиматум про 50 днів.
Ще раніше Інформатор прогнозував, що після невдалої розмови з Путіним Трамп посилить допомогу для України. Цей прогноз справдився.