Російська пропаганда вигадала візит Орнелли Муті до Маріуполя: намагалися перебити український "Оскар"

Читать на русском

Російська пропаганда створила фейк про Орнеллу Муті в Маріуполі, використавши для цього світлини з іншого візита італійської акторки до Сочі

Читать на русском
Візит Орнелли Муті до Сочі пропагандисти подали як візит до Маріуполя
Російська пропаганда намагалася використати ім'я Орнелли Муті для своїх цілей

Російська пропаганда створила фейк про Орнеллу Муті в Маріуполі, використавши для цього світлини з іншого візита італійської акторки до Сочі

Російська пропаганда створила фейкову історію про візит італійської акторки Орнелли Муті до Маріуполя, щоб перебити перший в історії України "Оскар" за документальний фільм про війну рф в Україні "20 днів в Маріуполі". ЗМІ-фейкомети розповсюдили скрізь про нібито "візит" італійської зірки "Приборкання норовливого", але фотографія, яка могла би підтвердити цей візит, насправді була зроблена у російському місті Сочі, де Муті дійсно була і де на честь неї відкрили мурал.

Офіційні російські ЗМІ не згадували про жодний візит Муті до Маріуполя. Вони писали лише про її поїздку до Сочі, щоб побачити мурал з її портретом. І цей мурал знаходиться по вул. Худикова 27/2. Акторка нібито виражала бажання побачити цей мурал художника Йорит Черулло на власні очі.

Новини про мурал з Мутті в Сочі
Новини про мурал з Муті в Сочі

При цьому пабліки-"смітники" та неофіційні джерела почали розповідати про нібито візит Муті до Маріуполя. У мережі вже повідомили, що цей фейк, ймовірно, був спробою змарнувати публічність документального українського фільму "20 днів у Маріуполі", який отримав престижні нагороди і був номінований на "Оскар". Фільм, який розповідає про страждання Маріуполя від російського терору, став визнаним як один із кращих документальних фільмів року.

Так працює російська пропаганда, намагаючись вибити Маріуполь з фільмом і "Оскаром"
Так працює російська пропаганда, намагаючись вибити з пошуку Google Маріуполь з фільмом і "Оскаром"

Але якщо взяти справжній акаунт італійської акторки в Instagram, то можна побачити підтвердження щодо її візиту до Сочі, а не Маріуполя. Муті хештегами позначила, в якому саме місті перебувала. Інше питання - навіщо навіть такій знаній шанувальниці російського диктатора путіна приїздити у розпал війни з Україною до Сочі, однак навіть така путіністка не стала б ризикувати власною кар'єрою і приїздити до окупованого українського Маріуполя. Це би точно поставило хрест на ній і її кар'єрі.

Допис Муті в соцмережах з хештегом Сочі
Допис Муті в соцмережах з хештегом Сочі

Що відомо про переможця премії "Оскар"

"20 днів у Маріуполі" - фільм, який розповідає світові правду про повномасштабну російську агресію. Над стрічкою працювали український журналіст Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко. Для України це перша кінонагорода за всю історію премії. У соцмережах сотні тисяч дописів з цього приводу. Зворушливі публікації зробило багато українців. Голова Офісу президента Андрій Єрмак привітав команду фільму-переможця, сказавши, що така нагорода для українців зараз дуже важлива. Вона фактично розбиває всю російську пропаганду і демонструє, що справедливість перемагає.

Також відреагували на фільм і представники українського шоу-бізнесу. Одним з перших історичну перемогу прокоментував уродженець Маріуполя, шоумен Андрій Бєдняков. В цьому місті в перші тижні повномасштабної війни померла його мама. У своїх інтерв’ю колишній ведучий тревел-шоу "Орел і Решка" не раз згадував Маріуполь. Тому для Бєднякова відзнака докфільму "Оскаром" - особлива подія.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

З 25 січня до 20 травня ми переживаємо складний період, який ще поглиблюється геополітичними та енергетичними аспектами. Багато людей відзначили збільшення депресивних станів від середини листопада до сьогодні. Про це та багато інше ми поговоримо з Владиславом Грицаєм. Також не обійдемо увагою тему енергії, яку ми направляємо у гнів на Росію, хоча вона могла б мати інші перспективи. Приєднуйтеся до перегляду, обіцяємо цікаву дискусію.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.