Наталія Могилевська, Андрій Бєдняков, Ектор Хіменес-Браво, Анатолій Анатоліч прокоментували нагороду фільму 20 днів у Маріуполі
Ранок 11 березня 2024 року став історичним для українського кінематографа. Фільм Мстислава Чернова "20 днів у Маріуполі" здобув премію "Оскар" у категорії "Найкращий документальний повнометражний фільм". Для України це перша кінонагорода за всю історію премії. У соцмережах сотні тисяч дописів з цього приводу.
Зворушливі публікації зробили і представники українського шоу-бізнесу. Одним з перших історичну перемогу прокоментував уродженець Маріуполя, шоумен Андрій Бєдняков. В цьому місті в перші тижні повномасштабної війни померла його мама. У своїх інтерв’ю колишній ведучий тревел-шоу "Орел і Решка" не раз згадував Маріуполь. Тому для Бєднякова відзнака докфільму "Оскаром" - особлива подія.
"Важкий "Оскар". Важливий "Оскар". Безмежно вдячний авторам фільму за те, що документували все, що відбувалося. Документували те, що росія так хотіла приховати. Дякую за те, що весь світ побачив злочини росіі в моєму рідному місті. Це ще одна нагода перед усім цивілізованим світом нагадати про те, що війна триває. І що нам потрібна підтримка і допомога", - написав Бєдняков.
Раніше у своїх сторіз Андрій розповідав, що ходив в кінотеатр на кінопоказ "20 днів у Маріуполі". Після нього Бєдняков мовчав декілька годин, і коли приїхав додому, не спілкувався з рідними. Настільки йому було емоційно складно.
Переглянути цей допис в Instagram
Співачка Наталія Могилевська опублікувала архівне сімейне фото з дитинства і згадала, що кожного року влітку її родина приїжджала до Маріуполя. Артистка нагадала, що під час повномасштабної війни з дядею не було звʼязку півтора місяця. Потім два снаряди прилетіли до його будинку. Сусіди дістали родича Наталії лише за два тижні і поховали у дворі. Також Могилевська згадала про захисників Азовсталі та всіх, хто на собі відчув криваву політику Кремля.
"Я маю особисту гордість за цей "Оскар". Але нічого крім сліз і болі. Нас не захистили, хоча могли. Я не знаю чи змінить цей "Оскар" ставлення і свідомість. Вічна памʼять всім загиблим в Маріуполі".
Переглянути цей допис в Instagram
Беззмінний суддя кулінарного телешоу "МастерШеф" Ектор Хіменес-Браво пригадав минулий рік, коли "Оскар" в цій категорії отримав фільм "Навальний". Тоді шеф-кухар був в шоці і не знав, що сказати. Ектору здавалося, що це сюрреалізм. Він сподівався прокинутися від цієї перекрученої реальності
"І ось прокидаюсь сьогодні. Україна вперше отримала "Оскар". Щоб світ звернув увагу - треба показати їм Маріуполь. Хоча для нас це означає знову його прожити. Ніколи не загоїти цю рану. І, на жаль, "Оскар" цьому теж не допоможе. Тільки так ми не дамо переписати українську історію. Вітаю, і щиро співчуваю, мої українці".
Переглянути цей допис в Instagram
Шоумен Анатолій Анатоліч зазначив, що в перші тижні повномасштабної війни відеопідтвердження хто такі росіяни були надзвичайно важливими для нашого виживання. Кадри українських журналістів в Маріуполі змінили світове інформаційне поле, запевняє блогер. У світі побачили те страшне, з чим прийшли росіяни до Маріуполя.
"І скажу вам більше, більшість кадрів з цього фільму ви теж бачили в перші три тижні війни. І вам буде боляче бачити їх знову. І зараз, коли світ звик до війни, яка десь там, не в них вдома, дуже важливо що хтось завдяки цьому фільму, який доречі у вільному доступі на YouTube в США, зрозуміє що таке війна в Україні. А цей фільм дуже наочно це пояснює. Занадто реалістично. Може і Трамп подивиться. Хоча навряд", - написав Анатоліч.
Менш лаконічні публікації або сторіз зробили більшість знаменитостей українського шоу-бізнесу. Серед них, зокрема, шоувумен Маша Єфросиніна, блогери Раміна Есхакзай, Олексій Дурнєв (він також родом з Маріуполя, зробив репост відео Есхакзай), співачка Джамала та багато інших зірок.
Відеожурналіст Associated Press Мстислав Чернов разом зі своїми колегами Василиною Степаненко та фотографом Євгеном Малолєткою зустріли повномасштабну війну в Маріуполі. Попри усі розмови та чутки про напад росії, до такого розвитку подій люди не були готові. На 21-й день після початку вторгнення їм вдалося виїхати через гуманітарний коридор. Той жах, що відбувався навкруги, вони документували протягом лютого-березня 2022-го. Ці кадри й стали основою документальної стрічки.
"20 днів у Маріуполі" отримав приз глядачів на конкурсній програмі "Світове документальне кіно" у США. Також фільм відзначили у BAFTA в категорії "Найкращий документальний фільм". Також Чернова та компанію відзначили на премії Гільдії режисерів США в категорії "Видатні режисерські досягнення в документалістиці".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.