Росія затягує обмін полоненими та заявляє, що наші захисники не хочуть повертатися додому — омбудсмен

Читать на русском

Росія поширює ці фейки на міжнародну спільноту

Читать на русском
Росія затягує обмін полоненими та заявляє, що наші захисники не хочуть повертатися додому — омбудсмен
Дмитро Лубінець

Росія поширює ці фейки на міжнародну спільноту

Росія навмисно намагається затягнути обмін військовополоненими. Країна-терористка заявляє, що наші захисники нібито самі не хочуть повертатися додому. Про це в інтерв'ю NV розповів омбудсмен Дмитро Лубінець.

Він заявив, що представники рф поширюють ці фейки не лише серед росіян, а й намагаються переконати у правдивості своєї брехні міжнародну спільноту. При цьому, росіяни відмовляються надати Україні та її партнерам доступ до полонених і не мають жодних доказів власних слів.

«Російська сторона вірить в те, що таким чином вони можуть пояснити, чому вони не віддають наших героїв та героїнь. Це взагалі нонсенс. Ми почали за цим спостерігати достатньо давно, але це не було настільки масштабно, як зараз. Російська сторона спочатку просто затягувала, а потім почала казати, що «у нас ці відмовилися від обміну, ці не хочуть повертатися в Україну», бо їх, мовляв, знову відразу кидають на фронт. Але це неправда», — каже Лубінець.

Він наголосив, що росіяни звинувачують українців у тому, що роблять самі. Зокрема, в полон воїнам ЗСУ деякі військові армії рф потрапляли вже по два рази й це офіційно зафіксовано.

Коли був останній обмін полоненими

У суботу, 4 лютого, Україна та росія провели черговий обмін полоненими. Вдалося звільнити ще 116 наших людей. Також Україна повернула тіла загиблих іноземних волонтерів-добровольців - Крістофера Метью Перрі та Ендрю Тобіаса Метью. Про це повідомив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак. За його словами, серед звільнених з полону — 8 бійців тероборони, 7 нацгвардійців, 6 бійців з Нацполіції, 5 прикордонників, двоє з ВМС та один представник ДСНС. Також додому вертаються 87 воїнів ЗСУ, двоє з яких - із ССО. 

Як раніше писав Інформатор, Україна має достатній обмінний фонд для обміну полоненими з росією. Проте, країна-агресор має невисокий інтерес до деяких груп військовополонених, які воювали проти України.

Нагадаємо, в Україні запустили онлайн-сервіс для пошуку військовополонених та зниклих безвісти під час війни. Крім того, в Україну повернули матір з трьома дітьми, які потрапили у пастку окупантів під виглядом "евакуації" до рф

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.