Новий стратегічний договір між РФ та Іраном закріплює курс на ізоляцію від Заходу - країни планують спільні військові навчання, обмін технологіями та медіа-кооперацію для боротьби з інформаційними загрозами
Президент РФ Володимир Путін підписав закон про ратифікацію Договору про всеосяжне стратегічне партнерство з Іраном. Він передбачає співпрацю між двома країнами у політичній, економічній, військовій, інформаційній та інших сферах. Термін дії - найближчі 20 років.
Про це повідомляють російські ЗМІ у понеділок, 21 квітня. Угода містить 47 статей, які охоплюють питання безпеки, енергетики, торгівлі, науки, культури, транспорту та інформаційних технологій.
Ключові положення договору наступні:
Новий документ став кульмінацією процесу зближення між Росією та Іраном, які дедалі активніше співпрацюють на тлі спільної конфронтації із Заходом. Нагадаємо, підписи під документом поставили Володимир Путін та новообраний президент Ірану Масуд Пезешкіан.
Аналітики наголошують, що Росія, зокрема, спирається на військове партнерство. Таким чином країна-агресор хоче змусити Захід відмовитись від подальшої військової допомоги Україні.
У вересні минулого року у рамках досягнутих раніше домовленостей Іран передав Росії балістичні ракети малої дальності. Йдеться про кілька сотень снарядів, але це була одна з перших партій, надалі поставки обіцяли продовжити. У США були стурбовані цією подією через ескалацію конфлікту в Україні.
Також є відомості про постачання Тегераном артилерійських снарядів. В обмін на озброєння, Росія, ймовірно, поділилася з Іраном технологіями виготовлення ядерного озброєння та передала найновіші винищувачі Су-35. Країни також проводять спільні військово-морські навчання, залучаючи до їх проведення Китай.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.