Росія різко наростила виробництво зброї навіть попри санкції Заходу, - звіт спецслужб Британії

Читать на русском

Санкційний тиск Заходу проти російського ВПК неефективний через громіздку систему прийняття рішень та обмеження в обміні секретною інформацією

Читать на русском
ВПК РФ
За час війни росіяни наростили виробництво ракет Х-101 у 8 разів

Санкційний тиск Заходу проти російського ВПК неефективний через громіздку систему прийняття рішень та обмеження в обміні секретною інформацією

Західні санкції не підірвали військово-промисловий комплекс Росії. За деякими категоріями, такими як виробництво ракет, БПЛА та артилерійських снарядів, Кремль навіть зумів різко наростити виробництво. Санкції не достатньо ефективні через затримку в прийнятті рішень західними урядами та обережний обмін розвідданими.

Про це йдеться у звіті Королівського інституту об’єднаних служб, повідомляє NBC News. Якщо у 2021 році, у РФ виробляли 56 крилатих ракет Х-101 на рік, то у 2023 — 460. Виробництво балістичних «Іскандерів» зросло з 50 перед вторгненням до 180.

Для виготовлення ракет, КАБів та безпілотників росіянам потрібна підсанкційна західна мікроелектроніка. Ріст виробництва свідчить, що «шпарини» в західному стримуванні були занадто великими.

Однак Захід може припинити постачання товарів подвійного призначення, або принаймні зробити ціни по-справжньому неприйнятними. Для цього потрібно налагодити обмін розвідданими, включно із секретною інформацією — це допоможе своєчасно застосувати схеми контролю. У Королівському інституті об’єднаних служб рекомендують створити «центр злиття розвідувальних даних», який допоможе сформувати цілісну картину подій.

Санкції проти РФ

У 2024 році західні країни зосереджені на усуненні обхідних шляхів, якими користувалися росіяни для придбання підсанкційних товарів. Через це китайські банки були змушені блокувати транзит товарів до Росії третіми країнами. Санкції проти Мосбіржі суттєво ускладнюють розрахунок з іноземними компаніями.

Вашингтон також обіцяє Китаю запровадження ще більшої кількості обмежень за експорт товарів подвійного призначення до РФ. Про необхідність такого кроку заявив також Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг та лідери країн G7 на саміті в Італії.

24 червня ЄС ухвалив 14-й пакет санкцій. Йдеться зокрема і про обмеження в реекспорті скрапленого газу. Міністрка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен заявила про підготовку 15-го пакету санкцій проти Росії одразу після запровадження попереднього пакету.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.