Чому Орбан погодився на санкції проти РФ: Будапешт залишається у виграші

Угорщина зняла своє вето з 14-го пакету санкцій ЄС в обмін на дозвіл Росатому збудувати атомну електростанцію

Пакш-2
Будапешт погодився на обмеження щодо російського газу

Будапешт погодився підтримати 14-й пакет санкцій Євросоюзу проти Росії за умови, що Брюссель не блокуватиме будівництво АЕС «Пакш-2» і не запроваджуватиме санкцій проти АЕС у майбутньому. Раніше Угорщина виступала проти будь-яких обмежень щодо російського газового сектору. Проєкт будівництва атомної станції реалізує російська державна компанія «Росатом».

Як повідомляє угорська служба «Радіо Свобода» з посиланням на власні джерела, поступка не означає, що Угорщина виходить з усіх санкцій проти керівників «Росатома». Вони були запроваджениі за їхню роль у російській окупації Запорізької АЕС і не є частиною угоди.

Торік Росія заробила близько 8 мільярдів євро на експорті зрідженого газу. Нові санкції впливають приблизно на чверть цього експорту. Тепер Москві доведеться шукати обхідні шляхи, можливо, з використанням криголамів, повідомляє «Радіо Свобода».

Проєкт АЕС «Пакш-2», який передбачає добудову двох реакторів атомної електростанції, стартував в Угорщині у 2014 році й завершується до 2030 року. Його вартість становить 12 мільярдів євро. «Пакш-2» розташована за 100 км від Будапешта і виробляє понад 42 % електроенергії країни. Проєкт здебільшого фінансується коштом кредиту уряду РФ.

Співпраця Угорщини та РФ у сфері атомної енергетики

Основною перешкодою до ухвалення 14-го пакету санкцій стала позиція Німеччини. Берлін був проти запровадження обмежень щодо дочірніх фірм європейських компаній та реекспорту російського зрідженого газу, оскільки це становило загрозу малому бізнесу. Втім, основною перешкодою до запровадження санкцій, як вважається, були суперечки всередині владної коаліції Німеччини.

У ЗМІ з’явилася інформація про те, що країни ЄС планують запровадити новий пакет санкцій до 1 липня, коли в Раді Європи почне своє головування Угорщина. Врешті, всі 27 країн блоку ухвалили 14-й пакет санкцій 20 червня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube