Рада ЄС розпочинає роботу над новим пакетом обмежень проти РФ за її війну з Україною, щойно ухваливши попередній
Міністрка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен заявила, що після введення 14-го пакету санкцій ЄС проти РФ, блок одразу розпочинає роботу над 15-м. Заява пролунала в понеділок, 24 червня, перед початком зустрічі очільників МЗС країн-членів ЄС у Люксембурзі. За її словами, новий пакет обмежень, ймовірно, ще більше розширити списки суб’єктів, на яких поширюються санкції.
Як повідомляє YahooNews, Валтонен висловила впевненість, що ЄС зможе і ділі посилювати тиск, хоч перемовини за 14-й пакет тривали доволі довго. За її словами, блок має куди рухатися.
«Я ціную 14-й пакет санкцій, а також ті кроки, які ми збираємося вжити, щоб унеможливити використання Росією тіньового флоту в регіоні Балтійського моря або, принаймні, ускладнити це», — сказала Валтонен.
У Люксембурзі міністри обговорювали ключові виклики глобальної безпеки, зокрема війну в Україні, ситуацію довкола Молдови та Грузії, а також у країнах Африки, які стратегічно важливі для блоку. Практично скрізь загрозу інтересам ЄС становить російське втручання.
«У Європі більше нема статусу відстороненого спостерігача за агресією Росії. Ми всі є жертвами російської агресії, тому вкрай важливо, щоб ми продовжували допомагати Україні, Росія розуміє лише силу», — зазначає міністрка.
Рада ЄС ухвалила 14-й пакет санкцій проти Росії 24 червня. Вони сконцентровані на усуненні лазівок, які використовує Кремль для торгівлі підсанкційними товарами. Водночас запроваджено обмеження на отримання росіянами прибутків від реекспорту скрапленого газу. Новий пакет розширює санкційний список на 116 фізичних та юридичних осіб. А ще в ЄС заборонили політичним партіям, неурядовим організаціям і медіа отримувати фінансування з РФ.
У ЄС намагалися укласти новий пакет до 1 липня — дати, коли Угорщина переймає в Бельгії головування в Раді Європи. Втім, уряд Віктора Орбана вдалося вмовити не блокувати рішення в обмін на гарантію збереження спільного з Росатомом проєкту будівництва атомної станції. Несподівано, але довгий час на заваді ухваленню нового пакету санкцій стояла Німеччина. Берлін вважав, що вони будуть шкідливими для малого бізнесу. Але зрештою суперечності були подолані.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.