У Євросоюзі обговорюють наслідки поразки України для НАТО, - Bloomberg

Читать на русском

Поразка України сприйматиметься більшою стратегічною невдачею США, ніж відхід з Афганістану у 2021 році

Читать на русском
У Євросоюзі обговорюють наслідки поразки України для НАТО
Євросоюз і війна в Україні

Поразка України сприйматиметься більшою стратегічною невдачею США, ніж відхід з Афганістану у 2021 році

Європейські країни-учасниці НАТО почали оцінювати ризики, які могла б представляти для них росія у разі перемоги у війні проти України. Джерела, знайомі з перемовинами, вказують, що такий розвиток подій буде відчуватися у всьому світі. Він змусить партнерів та союзників США сумніватися у гарантіях безпеки з боку Вашингтона.

Також учасники переговорів дійшли висновку, що поразка Києва сприйматиметься більшою стратегічною невдачею США, ніж відхід з Афганістану у 2021 році. Ці прогнози поки що не враховують можливості того, що Дональд Трамп може виграти президентські вибори у США наступного року, втілити свої обіцянки про зняття відповідальності за основні альянси, включаючи НАТО, та укласти угоду з путіним щодо України. Про це повідомляє агентство Bloomberg.

"Якщо Україна не отримає підтримки від ЄС та США, тоді путін переможе", - заявив минулого тижня прем'єр-міністр Ірландії Лео Варадкар на саміті Європейського союзу, де лідери не змогли погодити пакет допомоги на суму 50 млрд євро на 2024 рік.

Європейські чиновники стверджують, що якщо Україна не отримає зброю, росія, безсумнівно, прагнутиме захоплення більшої території та руйнування більшої кількості інфраструктури. Без можливості захистити себе Україна може бути змушена ухвалити умови, які продиктує Москва.

Союзники України в ЄС та США стверджують, що допомогу Києву, ймовірно, буде схвалено якимось чином на початку наступного року. Але це навряд чи спричинить значний прорив на полі бою, кажуть чиновники. Перспективи стають дедалі примарними у міру того, як стає ясно, що боротьба може тривати ще багато років.

У країнах Балтії вже попереджають населення про необхідність бути готовими до наступної війни, бо російські збройні сили не будуть знищені в Україні. "Росія не боїться НАТО", - заявив в інтерв'ю місцевому телевізійному каналу голова естонської армії Мартін Херем минулого тижня. Інші чиновники вважають, що путіну, ймовірно, знадобиться кілька років, щоб компенсувати величезні втрати, які зазнала його армія в Україні, не кажучи вже про те, щоб загрожувати більш боєздатним силам НАТО.

Однак впевненість, що раніше існувала, що вторгнення буде "стратегічною поразкою" для російського лідера, зникла. Натомість низка представників західної влади побоюється того, що розрахунок путіна виявиться вірним і він зможе протриматися довше, ніж США та їхні союзники.

Один із співрозмовників Bloomberg вважає, що перемога росії викличе хвилю біженців, які прямують до ЄС. Це створить тиск на сферу послуг у цих країнах та посилить напруженість між членами блоку. Водночас, сказав він, український спротив перейде до партизанських тактик. Це означає, що ситуація на східному кордоні ЄС залишиться нестабільною.

На Заході аналізують наслідки можливої поразки України

У листопаді в німецькій пресі вийшла стаття аналітиків, присвячена сценарію, за якого Україна може програти у війні проти рф. Автори прийшли до висновку, що наша держава може стати "вогнищем нестабільності в Східній Європі", зіткнутись з відтоком населення. Водночас російська армія продовжуватиме насильство по відношенню до населення на окупованих територіях. Головний висновок у статті полягає в тому, що країнам-партнерам необхідно посилити підтримку України, щоб цей сценарій не реалізувався.

Також у листопаді за кулісами зустрічі Україна-НАТО, за даними ЗМІ, західні чиновники заявили, що сумніваються в здатності ЗСУ відвоювати окуповані території у 2024 році. Потужностей росії ще достатньо, аби продовжувати загарбницьку війну. Водночас союзники впевнені, що попри всі виклики Захід збереже підтримку Києва.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.