Парламент Угорщини не зміг ратифікувати заявку Швеції на вступ до НАТО через бойкот із боку провладної партії Фідес
У понеділок, 5 лютого, парламент Угорщини не зміг ратифікувати заявку Швеції на вступ до НАТО. Члени провладної партії Фідес Віктора Орбана влаштували бойкот і не прийшли на засідання. Кажуть, готові проголосувати після перемовин зі Стокгольмом.
Як пише Reuters, однопартійці Орбана висунули умову - спершу хочуть поговорити зі шведським прем'єр-міністром Ульфом Крістерссоном. І не де-небудь, а на своїй території - у Будапешті.
На це засідання парламенту, яке обіцяло бути історичним, приїхали посли Швеції, США, Данії та Польщі. Але парламентарі з Фідеса не прийшли, то ж голосування зірвалось.
"Вкрай неприємно, що до сьогоднішнього дня вони блокували вступ Швеції до НАТО", - заявив парламенту депутат від опозиційної партії LMP Мате Канас-Надь.
Водночас депутат від опозиційної "Демократичної коаліції" Аньєс Вадаї заявила, що Орбан хоче надати підтримку російському диктатору путіну, тим самим порушуючи єдність НАТО.
"Посли не зробили жодних зауважень перед входом до парламенту, але, як очікується, прокоментують ситуацію після засідання", - пише видання.
Парламентська група партії Фідес не зробила офіційної заяви навіть вже після того, як усі розійшлись. А журналістам відповіли, що спершу треба поговорити з очільником шведського уряду. Про що саме - не уточнюють.
"Якщо це важливе питання для шведів, то, очевидно, прем'єр-міністр Швеції приїде в Будапешт", - йдеться у відповіді у відповіді однопартійців Орбана електронною поштою на запитання Reuters.
Швеція мала приєднатися до Альянсу разом із Фінляндією, яка вже стала членом НАТО у червні 2023 року. Але заявку Швеції не ратифікували всі країни НАТО - уперлися Туреччина й Угорщина.
Орбан після розмови з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом обіцяв, що Угорщина проголосує за це рішення ще перед Туреччиною. Але 23 січня парламент Туреччини ратифікував заяву Швеції на вступ до НАТО, а 25 січня турецький президент Реджеп Тайіп Ердоган схвалив цю ратифікацію. Прем'єр Угорщини Віктор Орбан закликав власний парламент до аналогічного кроку й пообіцяв, що рішення приймуть 5 лютого. Як бачимо, цього не сталося.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.