Росія найбільше поширює пропаганду про вибори у США: залучає фейкові ЗМІ та створені ШІ боти

Росія продовжує становити найбільшу загрозу, коли йдеться про дезінформацію під час виборів у США

Пропаганда
Російська пропаганда зосереджується на кандидатах у президенти США та голосуванні на виборах

Кремль перед виборами у США поширює дезінформацію про американські президентські перегони. Для цього країна-терористка використовує комерційні піар-фірми в Росії. Росіяни змушують американців поширювати фейки, не ставлячи під сумнів їхнє походження.

Про це пише Associated Press з посиланням на високопоставлених представників розвідки. Про це посадовці заявили на умовах анонімності під час закритого брифінгу з журналістами. Зазначається, що попередження про фейки пролунало після кількох бурхливих тижнів у політиці США, які змусили Росію, Іран і Китай переглянути деякі деталі своїх пропагандистських планів.

За даними AP, Росія продовжує становити найбільшу загрозу, коли йдеться про дезінформацію під час виборів у США. Повʼязані з Кремлем групи дедалі частіше наймають маркетингові та комунікаційні фірми, розташовані в Росії, для роботи зі створення цифрової пропаганди, замітаючи при цьому свої сліди.

Так, дві такі фірми стали обʼєктом нових санкцій США, які були оголошені у березні. Вони створили фейкові сайти та профілі в соціальних мережах, щоб поширювати кремлівську дезінформацію.

Російська дезінформація зосереджується на кандидатах у президенти, голосуванні та питаннях, які вже є предметом дебатів у США: імміграція, злочинність або війна в Газі. Кінцева мета полягає в тому, щоб змусити американців поширювати фейки, не ставлячи під сумнів їхнє походження.

За словами посадовців, люди набагато більш схильні довіряти й репостити інформацію, яка, на їхню думку, походить з вітчизняного джерела. Росія для цього використовує фейкові вебсайти, що імітують американські ЗМІ, і профілі в соціальних мережах, створені за допомогою штучного інтелекту. Бувають випадки, коли американці та американські ЗМІ охоче повторюють ці наративи Кремля.

Росія та інші країни також намагаються використати деякі з останніх подій у президентських перегонах, зокрема, замах на колишнього президента Дональда Трампа і рішення президента Джо Байдена вийти з перегонів на користь віцепрезидентки Камали Гарріс. Наприклад, після нападу на Трампа російські дезінформаційні агентства швидко поширили заяви про те, що риторика демократів призвела до стрілянини, і навіть безпідставні теорії змови, за якими замах нібито організував Байден або український уряд.

AP наголошує, що головною метою російської дезінформації залишається підрив підтримки України. А Трамп у минулому вихваляв російського лідера Володимира Путіна та вважається менш прихильним до НАТО.

Вибори у США: Кремль боїться перемоги Гарріс

Перемога Дональда Трампа на виборах у США, як сподівалися у Кремлі, могла б відкрити для Росії "вікно можливостей" для завершення війни в Україні на умовах агресора. Вихід із президентських перегонів Джо Байдена перевернув ситуацію, і тепер виграш республіканцям не гарантовано. Поява Камали Гарріс спантеличила і засмутила росіян, плани яких тепер під загрозою, ворог не розуміє, чого чекати від Гарріс.

Як пише The Washington Post, "відхід" Байдена став ударом для багатьох представників російської еліти. Вони вважали президента США "передбачуваним діячем", який не ризикуватиме ескалацією до прямого зіткнення з Росією. Близький до Кремля політичний аналітик Сергій Марков заявив, що Гарріс, навпаки, майже невідома росіянам та сприймається ними з тривогою. Аналітики вважають, що у РФ не сподіваються, що за адміністрації Гарріс їм вдасться вигідно закінчити війну в Україні. Усі вікна можливостей при демократах для цього будуть зачинені.

Нагадаємо, Джо Байден 21 липня офіційно оголосив, що не буде балотуватися на другий термін. Він заявив, що хоче, щоб його місце зайняла Камала Гарріс. 24 липня Байден під час свого історичного звернення до нації з Овального кабінету знову висловив підтримку Камалі Гарріс.

Сама Камала Гарріс вже офіційно заявила, що візьме участь у президентських виборах у США та розкритикувала політику свого опонента Дональда Трампа. Вона набрала достатньо голосів делегатів для висування кандидатом у президенти від Демократичної партії країни. Також вона дуже успішно збирає донати на кампанію і заручилася підтримкою Білла Клінтона, Барака та Мішель Обами та інших авторитетних політиків-демократів. Демократична партія обере свого кандидата у президенти до 7 серпня (на з'їзді Демпартії свої кандидатури можуть виставити й інші охочі).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube