Кремль боїться перемоги Гарріс на виборах у США: WP назвало причини

Експерти вважають, що у разі поразки Трампа "усі вікна можливостей для Росії закриються наглухо"

Камала Гарріс, кремль, резиденція Путіна, Москва
У Кремлі розуміють, що Гарріс навряд чи тиснутиме на Україну заради поступок Росії, як того чекають від її суперника

Перемога Дональда Трампа на виборах у США, як сподівалися у Кремлі, могла б відкрити для Росії "вікно можливостей" для завершення війни в Україні на умовах агресора. Вихід із президентських перегонів Джо Байдена перевернув ситуацію, і тепер виграш республіканцям не гарантовано. Поява Камали Гарріс спантеличила і засмутила росіян, плани яких тепер під загрозою.

Зі слів аналітиків, а також чинних і колишніх російських чиновників випливає, що у Росії тепер стурбовані вірогідною перемогою демократів. Це пов'язано з тим, що країна-окупант не розуміє, чого чекати від Гарріс, пише The Washington Post.

Тому "відхід" Байдена став ударом для багатьох представників російської еліти. Чинний президент США, хоча і надав військову та фінансову допомогу Україні, оцінювався багатьма російськими зовнішньополітичними діячами як виходець з епохи холодної війни, коли Росію боялися.

Вони вважали президента США "передбачуваним діячем", який не ризикуватиме ескалацією до прямого зіткнення з Росією і який "розуміє і поважає" те, що Росія володіє великим ядерним арсеналом. Тому "за Байдена було принаймні розуміння червоних ліній", кажуть у РФ. Близький до Кремля політичний аналітик Сергій Марков заявив, що Гарріс, навпаки, майже невідома росіянам та сприймається ними з тривогою.

Засновниця російського політичного консалтингу R.Politik Тетяна Станова заявила, що, якщо Гарріс переможе на виборах, це стане величезним розчаруванням для Кремля. І не тому, що у Путіна очікують якихось конкретних антиросійських кроків, а тому, що природа американської політики стане, з їхньої думки, "ірраціональною, непрагматичною і саморуйнівною", прогнозує вона.

За словами Станової, Гарріс нібито представляє те, що в Москві називають "ліберальними терористами, ліберальними диктаторами". Тому в РФ не сподіваються, що за адміністрації Гарріс їм вдасться вигідно закінчити війну в Україні. Усі вікна можливостей при демократах для цього будуть зачинені - так бачить Станова позицію Кремля.

Водночас заяви Трампа про те, що він може нібито закінчити війну в Україні за один день, припускали, що він може змусити Київ здати свою територію, і це для Росії був би дуже гарний сценарій. Як нагадує WP, для Росії "став подарунком" період президентства Трампа, його захоплення російським диктатором Володимиром Путіним та критика НАТО і Європейського Союзу.

Деякі колишні російські чиновники також висловили побоювання, що кандидатура Гарріс є ознакою того, що американський ліберальний істеблішмент нібито намагається сфальсифікувати вибори, щоб заблокувати праві ізоляціоністські сили. Видання зазначає, що деяким росіянам важко повірити в те, що вибори можуть бути чесними і по-справжньому непередбачуваними, та зрозуміти концепцію створення коаліцій у парламентських політичних системах.

Гарріс боротиметься за крісло президента

Президент США Джо Байден у неділю, 21 липня, офіційно оголосив, що не буде балотуватися на другий термін. Він пояснив, що перебуватиме на посту до кінця свого строку.

Тепер Демократичній партії треба знайти нового кандидата, який стане конкурентом Трампа. Байден хоче, щоб це була Гарріс, та заявив про це публічно. 24 липня Байден під час свого історичного звернення до нації з Овального кабінету знову висловив підтримку Камалі Гарріс.

Камала Гарріс вже офіційно заявила, що візьме участь у президентських виборах у США та розкритикувала політику свого опонента Дональда Трампа. Вона набрала достатньо голосів делегатів для висування кандидатом у президенти від Демократичної партії країни - підтримку Гарріс висловили щонайменше 2 668 делегатів. Також вона дуже успішно збирає донати на кампанію і заручилася підтримкою Білла Клінтона, Барака та Мішель Обами та інших авторитетних політиків-демократів. Демократична партія обере свого кандидата у президенти до 7 серпня (на з'їзді Демпартії свої кандидатури можуть виставити й інші охочі).

Нагадаємо, Гарріс розглядає сім претендентів на посаду віцепрезидента. Серед кандидатів на посаду є міністр транспорту США, а також губернатори штатів Кентуккі, Пенсильванія, Північна Кароліна, Іллінойс і Мічиган.

До слова, останні опитування свідчать, що Трамп має симпатії 44% виборців проти 42% у Камали Гарріс. Трамп має довіру у таких сферах, як імміграція, економіка та зовнішня політика, тоді як у внутрішньополітичних моментах американці більше довіряють Гарріс.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube