Росія боїться вступу України в НАТО: єврокомісар пояснив причину

Головна причина не в тому, що держава-агресор боїться антиросійського наступу

Вступ України в НАТО
Чому РФ боїться вступу України в НАТО. Колаж: Інформатор, Getty Images

Росія боїться того, що Україна зможе вступити у НАТО. Втім, причина не в тому, що держава агресор застерігається антиросійського наступу з боку Заходу. Насправді ж Москва боїться, що Альянс захистити українців під наступного наступу росіян.

Про це заявив європейський комісар з питань оборони Андрюс Кубілюс. Відповідний допис він опублікував у соцмережі X.

Він також пояснив, чому Росія настілько прагне заборонити вступ України в Альянс. За його словами, відмова Києва від членства у НАТО лише сприяє Кремлю у підготовці нових агресивних дій після можливого перемир'я.

"Росія вимагає "ні - НАТО" для України. Не тому, що вони бояться антиросійського наступу НАТО з української території, а тому, що вони бояться, що НАТО захистить Україну від наступної агресії Росії. "Ні - НАТО" для України полегшує Росії планування її наступної агресії", - наголосив Кубілюс.

Вступ України в НАТО

Президент Зеленський раніше заявляв, що може добровільно залишити посаду глави держави, якщо Україна отримає членство в НАТО. Радник із нацбезпеки Майк Волц підтверджував, що наразі переговори про вступ України до НАТО не ведуться. 

Днями спецпредставник команди президента Дональда Трампа Кіт Келлог теж заявив, що Україна не зможе приєднатися до Північноатлантичного альянсу. І це питання наразі не стоїть на порядку денному. За словами Келлога, така позиція американської сторони існує вже давно, починаючи ще з 2008 року.

А днями генеральний секретар НАТО оприлюднив щорічний звіт. В ньому відсутні формулювання про те, що Україна у майбутньому стане членом Альянсу, та що її шлях до НАТО - незворотний. Також в документі не згадується допомога Києву під час війни.

У новому "мирному плані" США також один із пунктів - це відмова Києва від вступу в НАТО, але залишається можливість щодо прагнення бути членом ЄС. В європейсько-українській версії документа не виключається прагнення до Альянсу у майбутньому. Поки серед союзників немає консесусу в цьому питанні, вимагаються для України гарантії, подібні до 5-ї статті НАТО.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube