Україну викреслили: НАТО оприлюднило щорічний звіт, там не згадана навіть допомога під час війни

Генсек Альянсу заявив, що союзники "єдині у своєму бажанні справедливого та сталого миру в Україні"

нато
Фото на колажі: Getty Images

Генеральний секретар НАТО оприлюднив щорічний звіт. В ньому відсутні формулювання про те, що Україна у майбутньому стане членом Альянсу, та що її шлях до НАТО - незворотний. Також в документі не згадується допомога Києву під час війни.

Свіжий звіт різко відрізняється від звіту за 2023 рік, у якому згадали текст вільнюської декларації 2023 року, де союзники заявили, що "майбутнє України - в НАТО і що Альянс підтримуватиме Україну на її шляху до майбутнього членства". У звіті за 2024 рік вказано тільки, що союзники активно співпрацюють з 16 країнами-партнерами на двосторонній основі:

"Серед цих партнерів НАТО створила спеціальні структури для відносин з Україною та Грузією".

У звіті не згадане формулювання з рішення саміту НАТО у Вашингтоні, який влітку 2024 року визнав, що союзники "будуть підтримувати (Україну) на її незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, що включає членство в НАТО". Натомість у звіті перераховані інші пункти, ухвалені союзниками у Вашингтоні, які стосуються підтримки України у веденні оборонної війни проти Росії.

Окремо у звіті відзначили зміцнення представництва НАТО в Україні з метою поглиблення політичного діалогу, підтримки реформ та надання практичної допомоги, але теж без згадки про майбутнє членство. У передмові до звіту в частині, присвяченій Україні, генсек НАТО відзначив:

"Дивлячись у майбутнє, союзники НАТО єдині у своєму бажанні справедливого та сталого миру в Україні".

Вступ України в НАТО

Президент Зеленський раніше заявляв, що може добровільно залишити посаду глави держави, якщо Україна отримає членство в НАТО. Радник із нацбезпеки Майк Волц підтверджував, що наразі переговори про вступ України до НАТО не ведуться. 

Днями спецпредставник команди президента Дональда Трампа Кіт Келлог теж заявив, що Україна не зможе приєднатися до Північноатлантичного альянсу. І це питання наразі не стоїть на порядку денному. За словами Келлога, така позиція американської сторони існує вже давно, починаючи ще з 2008 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube