Пʼять елітних автівок, 20 будинків і не тільки: які статки має скандальна ексглава МСЕК Тетяна Крупа

Журналісти показали нерухомість колишньої очільниці Хмельницької МСЕК, вона має безліч земельних ділянок, компанію з альтернативної електроенергії та готельно-ресторанний комплекс

Тетяна Крупа, маєток, сонячні панелі
Родина Тетяни Крупи володіє безлічу земельних ділянок та об'єктів нерухомості. Джерело: hromadske

Статок родини ексголови МСЕК Тетяни Крупи, яку Державне бюро розслідувань затримало у жовтні, здивував українську спільноту. У власності її сім'ї знаходиться приблизно 40 земельних ділянок, 20 будинків, безліч квартир і щонайменше 5 елітних автівок. Тільки в одній Хмельницькій області у "династії" Круп 10 земельних ділянок та 9 будинків.

У селі Волиця, що на Хмельниччині, журналісти виявили у Тетяни Крупи 9 приватних будинків, розміром від 15 до 25 квадратних метрів, також 10 земельних ділянок. Зазначається, що більшість майна була придбана протягом 2021-2022 років, повідомляє hromadske. За інформацією, родина Крупи володіє компанією "Солар Інвест", що дає їй змогу займатися альтернативною енергетикою. Саме для розвитку цього бізнесу сім'я ексочільниці скуповувала земельні ділянки й розміщувала на них сонячні панелі. Окрім села Волиці, альтернативні засоби електроенергії розташовані неподалік, у селі Соболівка. Також у цьому селищі родина володіє 8 будинками та 9 земельними ділянками. 

Сонячні панелі, Крупа
 Сонячні панелі родини Крупи. Фото: hromadske

Вищезгадана компанія "Солар Інвест" зареєстрована в одному з будинків у Хмельницькому на ім'я чоловіка Тетяни - Володимира Крупи. Двоповерховий маєток розташований за цегляним парканом з оздобленими воротами. 

Маєток Крупи, Солар Інвест
Будинок, в якому зареєстрована компанія "Солар Інвест". Фото: hromadske

Також журналісти виявили міську квартиру родини Крупи. Вона розташована у Хмельницькому на вулиці Парковій. Частина квартир житлового будинку виходять на річку Плоска та на місцевий парк відпочинку. Зазначається, що сім'я отримала дозвіл на будівництво готельно-ресторанного комплексу в цьому парку у 2023 році. Об'єкт мали здати наприкінці цього року, проте будівельні роботи зупинились. 

Річка, будинок
Річка Плоска у Хмельницькому. Фото: hromadske

Тетяна Крупа має приватний будинок у Кам'янець-Подільському. Також її сім'я володіє двома десятками об'єктів нерухомості в низці українських містечок. 

"Але й це ще не все. Родина має ще 11 ділянок у селі Моломолинці, 2 ділянки у селі Рудківці, 6 ділянок поблизу Слобідки Рихтівської, 3 - у Москалівці та ще одну ділянку в селі Адамівка", - зазначають журналісти. 

Подружжя не пошкодували нерухомості й для власного сина Олександра. Він має квартиру на вулиці Інститутський у Хмельницькому, та загалом 8 земельних ділянок: 1 - у селі Карпівці, 7 - у селі Шумівці. На цих об'єктах розташовано 5 приватних будинків. Також у нього є три автомобілі: Volksvagen Touareg 2013 року, Audi Q7 2016 року та BMW X7 2022 року випуску. Останні дві автівки син придбав у 2024 році. 

Чоловік Тетяни, Володимир Крупа, має дві елітні автівки: Porsche Cayenne 2019 й 2024 років випусків. На офіційному сайті Porshe ціна за автівку починається від 4,3 млн гривень. Журналісти виявили, що автомобіль 2024 року випуску не був задекларований чоловіком Тетяни. 

Нещодавно у справі про затримання Тетяни Крупи з'явився несподіваний поворот: експосадовиця каже, що не всі "гори" грошей, які слідчі ДБР знайшли у її помешканнях, належать персонально їй та родині. Нібито частина коштів - гроші її чоловіка Володимира "передали" йому його ж бізнес-партнери на інвестиційні проєкти, а вся решта коштів, яку знайшли, - задекларовані та "чисті".

Справа Тетяни Крупи

31 жовтня Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про арешт майна підозрюваної. В її службовому кабінеті виявили 93 тисячі доларів США та 2 тисячі євро готівкою. Крім цього, були арештовані документи на проєктування будинків, коробки з коштовностями, техніка та банківські картки.

4 жовтня правоохоронні органи провели обшуки у Тетяни Крупи та її сина Олександра, виявивши майже 6 мільйонів доларів готівкою, ювелірні вироби, підроблені медичні документи та списки ухилянтів. Частину грошей посадовиця намагалася викинути через вікно.

Керівниці МСЕК повідомлено про підозру у незаконному збагаченні за статтею 368-5 КК України. У разі доведення вини, їй загрожує позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна. Досудове розслідування триває, та встановлюється причетність інших осіб до злочинної діяльності.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube