Голову АМКУ Павла Кириленка судитимуть за незаконне збагачення на понад 72 млн грн

Очільника Антимонопольного комітету Павла Кириленка обвинувачують у незаконному збагаченні та брехні в деклараціях. За версією слідства, під час роботи в Донецькій ОВА він оформив десятки об’єктів елітної нерухомості та люксове авто на родичів дружини - на понад 72 млн грн

Павло Кириленко
Справу голови АМКУ Кириленка передали до суду. Фото: Схеми

Спеціалізована антикорупційна прокуратура передала до суду обвинувальний акт щодо очільника Антимонопольного комітету України Павла Кириленка. Йому інкримінують незаконне збагачення на суму понад 72 мільйони гривень. Окрема стаття - подання недостовірних даних у деклараціях.

Як повідомляє НАБУ, у період з 2020 по 2023 рік Кириленко, перебуваючи на посаді голови Донецької обласної військової адміністрації, оформив на родичів дружини 21 об'єкт нерухомості та автомобіль класу люкс - BMW X3. Серед активів, які, за версією слідства, посадовець набув без підтверджених доходів:

  • 7 квартир у Києві та Ужгороді загальною площею 688,5 кв. м;
  • житловий будинок під Києвом площею понад 220 кв. м та дві земельні ділянки;
  • 2 гаражі;
  • 6 паркомісць;
  • 3 нежитлові приміщення площею понад 190 кв.м;
  • автомобіль BMW X3.

Різниця між задекларованими доходами Кириленка та його родини та вартістю вказаного майна, за оцінками слідства, становить 72,1 млн грн. Провадження було відкрито на основі журналістського розслідування програми "Схеми" (проєкт Радіо Свобода), опублікованого у березні 2024 року.

У ньому йшлося, що родина Кириленка придбала низку об’єктів нерухомості та автівок на понад 70 млн грн, не маючи відповідних офіційних джерел доходу. Сам очільник АМКУ пояснив походження коштів так:

"Джерело статків - це стартовий капітал родини, який був сформований у 90-ті роки, коли бабуся його майбутньої дружини вигідно продала акції заводу "Стирол" у Горлівці, отримані нею як працівницею заводу", - заявив Кириленко в коментарі журналістам.

Утім, підтвердження цим даним знайти не вдалося. Після розслідування Кириленко вніс до декларації квартиру в Києві площею 200 кв. м вартістю 6,2 млн грн, оформлену на 77-річну бабусю дружини. Натомість авто BMW, яким користується його дружина, залишилось не задекларованим.

Справа Кириленка

28 серпня 2024 року Вищий антикорупційний суд обрав Кириленку запобіжний захід у вигляді застави у 30 млн грн та зобов’язав носити електронний браслет. Пізніше стало відомо, що гроші за нього внесла компанія "Керамет", пов’язана з бізнесменом Едуардом Мкртчаном. Саме компанії цього підприємця беруть участь у державних закупівлях, що перебувають під контролем АМКУ.

4 червня 2025 року суд зменшив суму застави до 25 мільйонів гривень, але відмовив у дозволі на виїзд Кириленка у закордонні відрядження. Наступного дня - 5 червня - НАБУ та САП повідомили про нові підозри: самому Кириленку - у недекларуванні майна, а його дружині - у пособництві незаконному збагаченню.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube