Чиновник, у якого знайшли 56 млн грн незадекларованих коштів, планував їхати до Парижу за погодженням премʼєра Шмигаля та просив суд скасувати йому обмеження
Голова Антимонопольного комітету України Павло Кириленко, фігурант справи НАБУ і САП про незаконне збагачення на 56,2 млн грн, хотів виїхати до Парижу. Він просив суд зняти обмеження на виїзд з Києва, доводив, що відрядження йому погодив прем'єр Денис Шмигаль. Але суд відмовився скасовувати накладені обмеження.
Як повідомив журналіст Олег Новіков, голова АМКУ Павло Кириленко хотів виїхати до Парижу на заходи Організації економічного співробітництва та розвитку. Він звернувся до Вищого антикорупційного суду з проханням зняти обмеження, серед яких заборона на виїзд з Києва, носіння електронного браслету стеження і здача паспортів. Проте прокурор САП йому відмовив, і суд підтримав прокуратуру. Захист стверджував, що саме АМКУ зобов'язане представляти Україну в ОЕСР, а на Кириленка прийшло іменне запрошення. Адвокати також доводили, що прем'єр-міністр Денис Шмигаль погодив відрядження Кириленка терміном 2-6 грудня.
Проте суддя ВАКС Леся Федорак відмовилася тимчасово скасувати обмеження. Вона вказала, що згідно з законом про АМКУ заступники голови мають відповідати за міжнародні зв'язки, тобто участь Кириленка не обов'язкова, а іменне запрошення пов'язане з тим, що сама Україна раніше надавала список тих, хто буде від країни.
"До того ж, імовірно, сам Кириленко ініціював відрядження перед Шмигалем, бо інакше останній би його не розглядав", - додав Олег Новіков.
Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура 14 серпня оголосили Кириленку підозру у незаконному збагаченні на 56,2 млн грн та декларуванні недостовірної інформації. За даними слідства, у 2020–2023 підозрюваний, обіймаючи посаду керівника обласної державної адміністрації, набув 21 об’єкт нерухомості та люксовий автомобіль, зареєструвавши майно на родичів своєї дружини.
Загальна вартість активів Кириленка становить 61,7 млн грн. А офіційно його сім’я володіла лише 5,5 млн грн. Таким чином інформацію про активи на 56,2 млн грн у декларацію посадовець не вніс. За роки на посаді очільника Донеччини він придбав 7 квартир у Києві та Ужгороді загальною площею майже в 700 квадратів; будинок на понад 220 квадратів та 2 земельні ділянки під Києвом; гаражі, паркомісця, нежитлові приміщення та BMW Х3. Поки триває розслідування справи, Кириленко вийшов під заставу, але здав паспорти та має носити електронний браслет.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.