Заява Путіна про припинення вогню і мирні переговори: в НАТО і МЗС України дали оцінку словам президента РФ

Читать на русском

Росія робить вкид напередодні Глобального саміту миру про свою нібито готовність до початку мирного процесу, але насправді прагне розколоти міжнародну спільноту

Читать на русском
Столтенберг, Кулеба, Путін
Генсек НАТО Єнс Столтенберг у МЗС України вважають ультиматом Путіна проявом його слабкості

Росія робить вкид напередодні Глобального саміту миру про свою нібито готовність до початку мирного процесу, але насправді прагне розколоти міжнародну спільноту

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає заяву російського президента Володимира Путіна про нібито готовність до припинення війни й початок мирних переговорів фальшивим наміром. Він застеріг, що, поставивши ультиматум, Росія хоче загарбати ще більше територій - хоча й не має для цього сили. Водночас в МЗС України пояснили, чому Путін озвучив цю заяву напередодні Глобального саміту миру у Швейцарії. 

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у п'ятницю, 14 червня, під час пресконференції у Брюсселі після зустрічі міністрів оборони країн-членів Альянсу, заявив

"Ні, не Україна має відводити війська з української території. Навпаки: якраз таки Росія мусить вивестити свої війська з окупованої української землі. І насправді пропозиція Путіна означає, що Росія прагне окупувати навіть більше української землі - усі чотири області. Тобто, у Москві заявляють про те, що Україна чомусь має відмовитися від значно більшої частини землі, аніж Росія здатна наразі окупувати". 

Столтенберг наголосив, що це аж ніяк не мирна пропозиція. Це пропозиція більшої агресії, більшої окупації. І це показує, що мета Росії полягає у тому, щоб контролювати Україну.

"Саме це й стало причиною, чому Росія розпочала війну.Це є кричущим порушенням міжнародного права. Саме через це союзники НАТО підтримують Україну", - сказав він. 

Водночас в МЗС України пояснили, що всі озвучені Путіним ультиматуми спрямовані на те, щоби ввести в оману міжнародну спільноту, підірвати дипломатичні зусилля, спрямовані на досягнення справедливого миру та розколоти єдність світової більшості довкола цілей і принципів Статуту ООН.

Тут зауважили, що недаремно Путін закидає такі сигнали в інформаційний простір напередодні проведення інавгураційного Глобального саміту миру у Швейцарії. Він переслідує тільки одну мету: завадити участі лідерів і країн в цьому саміті.

"Поява заяв Путіна саме за день до початку саміту свідчить про те, що Росія боїться справжнього миру. Путін чудово розуміє, що потужний голос світу, який пролунає на Глобальному саміті миру в Швейцарії, стане першим практичним кроком до справедливого миру. В планах Росії - не мир, а продовження війни, окупація України, знищення українського народу та подальша агресія в Європі", - відреагували у міністерстві. 

Заява Путіна і реакція Офісу президента України

В Офісі президента України вважають, що нічого нового російський диктатор не озвучив. Його риторику називають агресивною, а самого Путіна - неадекватною особою, яка не розуміє власного становища. Радник Офісу Михайло Подоляк розбив цю заяву на п'ять пунктів, пояснивши, що вона насправді означає і яке послання дав світовій спільноті диктатор. І закликав українців не перейматися тим, що верзе психічно нездоровий президент РФ. 

Нагадаємо, напередодні Глобального саміту миру, що стартує 15 червня у Швейцарії, російський президент цинічно удав, що нібито має зацікавленість у початку мирних переговорів. Він зробив заяву, яка обурила українців. У ній Путін вимагає у Володимира Зеленського забрати свої війська з Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Крім того, він вимагає в України не вступати до НАТО. 

Як писав Інформатор, Володимир Зеленський раніше заявив, що найближчим часом жодного діалогу з Путіним не буде, бо неможливо вести переговори з людиною, яка живе бажанням лише знищити Україну та цинічно намагається обдурити весь світ, що прагне миру. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.