Найчастіше в цей період травмують прутні, дійшли висновку німецькі лікарі.
На Різдво підвищується ризик травмувань статевого члена, вважають лікарі. Дослідники підозрюють, що ейфорія від свят та інтимність, яку вони часом провокують, можуть бути причиною саме таких травм.
Лікарі виявили, що різдвяний період пов’язаний зі значно підвищеним ризиком травмувань статевого члена. Трапляється, що деякі ділянки органа травмуються через надмірну активність пар під час статевого акту, пише The Guardian.
"Ця травма, як правило, виникає під час дикого сексу, особливо в позах, де ви не перебуваєте в прямому зоровому контакті зі своїм партнером. Коли ж пацієнти звертаються до лікаря, їхній пеніс часто виглядає як баклажан", - пояснив керівник дослідження.
Про травму часто свідчить тріск, що супроводжується сильним болем, швидкою втратою ерекції та сильним набряком і синяками. Підозрюючи, що інтимність і ейфорія святкового сезону можуть бути фактором ризику для такого типу травм, медики вивчили дані 3421 чоловіка, які отримали травми статевого члена в Німеччині між 2005 і 2021 роками.
Дослідження – перше, яке вивчало сезонні закономірності такого типу травм – виявило, що останні дійсно були більш поширеними на Різдво. Ризик підвищується у вихідні та під час літніх канікул. А от новорічна ніч не була пов’язана з підвищенням частоти травм пеніса.
"Було б цікаво побачити дані з інших країн. Проте в Німеччині широко святкують Різдвяний тиждень, тоді як новорічна ніч, як правило, проходить трохи тихіше", - резюмували вчені.
Кількість госпіталізацій з травмами статевого члена залишалася відносно стабільною під час пандемії Covid-19, включно з періодами карантину. Середній вік отримання цих травм становив 42 роки. Тож, такі сценарії більш імовірні, коли чоловіки наближаються до середнього віку.
"Більшість травм статевого члена відбуваються в нетрадиційних сценаріях, наприклад, під час позашлюбних стосунків або під час сексу в незвичайних місцях", - додали дослідники.
Медики радять парам бути обізнаними про ризик травм та особливо обережними напередодні Різдва. Також вони застерегли щодо того, що якщо травма вже сталася, то варто неодмінно звернутися до лікаря, аби не виникло довгострокових ускладнень.
Різдвяна ялинка є одним із найпоширеніших джерел нещасних випадків. Опитування, в якому взяли участь дві тисячі британців показало, що кожен 50-й впав зі стільця або драбини, намагаючись прикрасити зелену красуню.
Крім того, люди обпікаються об гірлянди. Щороку близько 350 британців отримують опіки, ураження електричним струмом чи інші травми від "казкових вогнів". Будьте особливо обережні з водою: з 1997 по 2010 рік 26 людей загинули від ураження електричним струмом, коли поливали свою ялинку з увімкненим світлом.
Опитування також показало, що майже половина дорослих отримали травми під час приготування різдвяної вечері. Кожен десятий повідомив, що розлив гарячий жир на себе, а кожен п'ятий стверджував, що порізався під час приготування овочів.
Завдати шкоди можуть також і корки від шампанського. Тиск вуглекислого газу в пляшці шампанського в два-три рази перевищує тиск повітря в шинах автомобіля і здатен викинути пробку з пляшки на швидкості до 80 км на годину. Якщо вона, не дай боже, потрапить в око, це може розірвати очне яблуко або відшарувати сітківку.
Ще одне джерело різдвяних негараздів - ковтання іграшок. Так, між 1997 і 2015 роками 22 224 дитини в США проковтнули різдвяні предмети, такі як маленькі дрібнички або деталі іграшок. В цьому контексті особливий ризик становлять кнопкові батарейки, оскільки слина може реагувати з ними, утворюючи їдкий натр, який обпалює горло або шлунок.
Окремий аналіз даних виявив, що між 2007 і 2016 роками троє дітей (їхніх батьків) звернулися до лікарні швидкої допомоги після того, як діти "впали з колін Санти", а ще одна дитина поранилася, втікаючи від аніматора, злякавшись. Пік смертності від серцево-судинних захворювань також припадає на Різдво та Новий рік, можливо, через затримку звернення за медичною допомогою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Слідкуйте за новинами онлайн прямо в месенджері на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.