У застосунку Резерв+ з’явилася можливість дистанційно оформити відстрочку від мобілізації двом групам українців: тим, кого ВЛК визнав тимчасово непридатним, і батькам дітей до 18 років, якщо другий з подружжя служить у війську
У застосунку "Резерв+" з’явилися нові можливості для оформлення відстрочки від мобілізації. Тепер її можуть отримати тимчасово непридатні та сім’ї військових із неповнолітніми дітьми. Таким чином, функціонал додатку "Резерв+" розширено ще на дві категорії громадян.
Конкретно ці категорії наступні: люди, які за результатами ВЛК визнані тимчасово непридатними до служби - це категорія №1. А також батьки дітей до 18 років, якщо інший з подружжя перебуває на військовій службі - це друга з додаткових категорій. Щоб скористатися послугою, слід натиснути на меню з трьома крапками на головному екрані застосунку, обрати опцію "Подати запит на відстрочку", обрати відповідну категорію - й очікувати на сповіщення із рішенням.
"Ми продовжуємо розширювати перелік підстав для оформлення відстрочки через "Резерв+". Наша мета - зробити сервіс максимально повним, щоб люди могли реалізувати всі свої законні права без черг і бюрократії", - підкреслила заступниця міністра оборони з цифрового розвитку Катерина Черногоренко.
Окрім цього, оновлено й систему безпеки застосунку: тепер він має новий сертифікат безпеки, що підвищує рівень захисту даних. Користувачам рекомендовано встановити останню версію.
За словами Черногоренко, також на етапі фінального впровадження перебувають два нові сервіси. Перший - це можливість бачити свою групу інвалідності, другий - уточнення причин, через які було порушено правила військового обліку. Раніше додаток лише інформував про факт порушення, тепер же користувач знатиме, що саме стало підставою - наприклад, неявка за повісткою або несвоєчасне оновлення даних.
На тлі загальної мобілізації у 2025 році, відстрочки від служби продовжують видавати лише на три місяці. Причина - необхідність ручного оновлення даних та продовження статусу під час кожного продовження воєнного стану. Студентам доводиться підтверджувати факт навчання, тоді як лише люди з довічною інвалідністю отримують відстрочку автоматично.
Як зазначила Черногоренко, держава працює над тим, аби зробити процес повністю автоматизованим. Зокрема, вже зараз багатодітні батьки можуть оформити відстрочку онлайн у "Резерв+", без потреби відвідувати ТЦК. Потрібно лише авторизуватися, надіслати запит і дочекатися перевірки. Якщо особа відповідає критеріям - відстрочку буде надано.
Попри позитивні зміни у цифровізації мобілізаційних процесів, рівень корупції у ТЦК залишається кричущим. За словами народного депутата Дмитра Микиші, українські ТЦК щороку можуть отримувати від 800 мільйонів до 2,1 мільярда євро тіньових коштів. Він пояснює, що це плата не лише за зняття з обліку, а й за "допомогу" з оновленням даних, відтермінуванням, або тимчасовим "ігноруванням" повістки.
Микиша наголосив, що в окремих ТЦК штучно створюють труднощі - наприклад, унеможливлюють оновлення особистих даних без "допомоги". Це перетворюється на ще один корупційний механізм.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.