За словами депутата Дмитра Микиші, ТЦК щороку збирають до €2,1 млрд хабарів - за списання, відстрочку і фальшиві оновлення
Українські територіальні центри комплектування (ТЦК) можуть щороку отримувати від 800 мільйонів до 2,1 мільярда євро хабарів. Про це заявив народний депутат Дмитро Микиша, коментуючи масштаби корупції у сфері мобілізації. Він пояснив, що схема стала вже звичною і діє в тіньовому секторі.
"Експерти оцінюють від 0,8 до 2,1 млрд євро щорічно тіньового обігу саме з ТЦКа. Щоб не потрапити [до війська], щоб списатись, щоб потрапити трошки пізніше, щоб на тебе закрили очі на певний час", - сказав нардеп.
За словами Микиші, гроші платять не лише за повне виключення з обліку, а й за "технічні дрібниці" - від відкладання справи до оновлення даних у системі.
"У деяких ТЦК спеціально створюють перешкоди, щоб ти не міг навіть оновити звичайні дані, які треба періодично підтверджувати. І от щоб це зробити швидше - озвучують певну суму", - пояснив він.
Ця заява пролунала на тлі новин про посилення військового обліку в Україні. Уряд мав створити єдину електронну базу, яка об’єднає дані поліції, СБУ та ТЦК. Це мало б дозволити швидше виявляти порушників і доставляти їх до відповідних органів.
Тим часом зростає кількість кримінальних справ щодо зловживань у системі ТЦК. Зокрема, нещодавно завершено досудове розслідування щодо начальника Черкаського міського ТЦК, якого звинувачують у свідомому зриві мобілізації - він, за версією слідства, незаконно скасовував повістки та ухвалював рішення про непризов окремих громадян. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі.
Також на Прикарпатті працівника ТЦК спіймали на хабарі за "відстрочку" для знайомого. Суд оштрафував його після звільнення зі служби.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.