Рахунок за газ понад 100 тисяч гривень: як не потрапити в таку халепу

Українцям пояснили, за що можуть донарахувати суму за газ і як цього уникнути

Рахунок за газ понад 100 тисяч гривень: як не потрапити в таку халепу
Платіжки за газ

Українцям можуть надходити величезні штрафи за оплату газу. Це стосується також випадків, якщо клієнт самостійно поскаржився на пошкодження лічильника. Така ситуація сталася в Дніпропетровській області, де громадянина зобов'язали виплатити штраф у розмірі понад 100 тисяч гривень. Стало відомо, за що обрали таке покарання.

Як передає Obozrevatel, це сталося в місті Кам'янське (Дніпропетровська область). Суд вирішив зобов'язати місцевого жителя заплатити 104 тисяч гривень штрафу "Дніпропетровськгазу". Зазначається, що до цього чоловік уже і сам звертався до газовиків зі скаргами на свій лічильник. Представники оператора приїхали за адресою через два тижні після отримання скарги. Згодом спеціалісти зафіксували, що лічильник дійсно був пошкоджений.

"Було складено акт виявлення порушень №003011, протокол № 003011 про демонтаж лічильника газу та направлення для проведення позачергової повірки й експертизи та акт про порушення № DP 003011", - зазначається в матеріалах судової справи.     

Експертиза підтвердила, що лічильник зіпсований. В результаті комісія донарахувала 104 тисячі гривень за газ нібито за той період, коли прилад міг бути несправним. Також чоловіка зобов'язали заплатити 2 684 гривні судового збору.     

Підкреслюється, що такі справи стали поширеною практикою. Наприклад, 24 жовтня в Запоріжжі зобов'язали місцевого жителя заплатити такі ж "донараховані" 107 тисяч гривень "Запоріжгазу". Як виявилося, співробітник підприємства оглянув лічильник та виявив порушення: скло на лічильнику було пошкоджено. Цього виявилося достатньо, щоб скласти акт та вимагати заплатити величезну "донараховану" суму. 

"За результатами експертизи комісія дійшла висновку про несанкціоноване втручання: пошкодження рахункового механізму лічильника – між корпусом лічильника та корпусом рахункового механізму є зазор (з правого верхнього боку рахункового механізму та біля кронштейна для встановлення пломби), що утворився внаслідок відгину металевого каркасу лічильника від корпусу лічильника з метою втручання у роботу лічильного механізму", – йдеться у матеріалах справи.

Для того щоб уникнути такої ситуації важливо регулярно перевіряти лічильник. Якщо ви помітили несправність приладу, то одразу ж звертайтеся до спеціалістів. Зазвичай перевірка триває приблизно п'ять днів. Зокрема, пристрій перевіряють у лабораторії, визначаючи його придатність для подальшої експлуатації. Демонтаж лічильника відбувається лише в присутності споживача, що фіксується документально.

Як уникнути боргів за газ?

Також може статися так, що в платіжках за газ цифри, які відрізняються від реальності. Для того, щоб у платіжках були правильно розраховані суми, потрібно вчасно подавати показники лічильників газу. Це можна робити в декілька способів:

  • передавати оператору ГРМ (облгазу);
  • на сайті або у чат-боті облгазу;
  • зателефонувати в контакт-центр облгазу.

Слід зауважити, що показники лічильника потрібно передавати щомісяця: з 1 по 5 число. Показники прийматимуть навіть тоді, якщо на перші п'ять днів місяця припадають вихідні. Важливо також зауважити, що з листопада зміниться вартість доставки газу: тепер платити потрібно лише за функціонуюче газове обладнання побутового споживача, яке не було опломбоване.

Також раніше очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов зазначив, що до 30 квітня 2024 року для українців вартість газу буде незмінна. Тобто, Нафтогаз залишає для населення зафіксований тариф: 7,96 гривні за кубічний метр (з ПДВ). За словами Олексія Чернишова, таке рішення було прийнято з урахуванням воєнного стану та економічної ситуації в Україні. 

"Попри все ми продовжимо тримати ціну палива для наших громадян на довоєнному рівні", - зазначив очільник Групи Нафтогаз.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube