«Члени "коаліції охочих" узгодили, що хоча б один європейський лідер має поговорити з Росією. Це може бути або Франція, або Велика Британія – обидві країни є лідерками "коаліції охочих"
«Кліп на композицію ми знімали у Варшаві. Для мене це був дуже цікавий досвід. Правила електронної сцени кардинально інші, ніж у рок-музиці. Але ми отримали дуже гарні відгуки», – розповіла Юлія Саніна.
Попри високі запаси газу, на ситуацію може вплинути війна між Ізраїлем та ХАМАС
Європейський Союз може розширити екстрений ліміт ціни на газ, який запровадили на початку цього року. У Єврокомісії не побачили негативних наслідків такого заходу. Крім того, ціни на газ наразі нижчі на 90% за минулорічні.
Про це повідомляє видання Financial Times із посиланням на презентацію Єврокомісії для дипломатів країн ЄС. Верхню межу вирішили запровадити після кількох тижнів дискусій між країнами-членами. Зокрема, Австрія та Німеччина спочатку виступали проти цього.
За словами високопоставлених дипломатів та чиновників ЄС, у сховищах наразі рекордно високі запаси газу, а ціни на енергоносії впали. Попри це, на постачання цієї зими може вплинути війна між Ізраїлем і ХАМАС і потенційні акти деверсій на газовій інфраструктурі.
“Ми не знаємо, що станеться цього року. Ми маємо ситуацію в Ізраїлі, і ми не знаємо, як це вплине на імпорт з Близького Сходу”, – зазначив один із співрозмовників видання.
За його словами, у ЄС “викликає занепокоєння” пошкодження Балтійського газопроводу цього місяця. Там заявили, що хотіли б “мати страховку”.
Від початку повномасштабного вторгнення москва припинила поставки газу у Європу, що спричинило енергетичну кризу. Після цього ціни сягнули понад 300 євро за МВт-год, але не на тривалий період. Члени ЄС тоді погодилися, що ліміт почне діяти, якщо ціни на електроенергію перевищуватимуть 180 євро за мегават-годину протягом трьох днів поспіль.
У серпні стало відомо, що європейські трейдери почали зберігати природний газ в підземних сховищах на території України попри ризики, пов'язані з війною. Згідно з графіком, Євросоюз заповнить свої сховища на 90% до 1 листопада. За даними платформи прозорості GIE, 7 серпня сховища газу в країнах ЄС були заповнені на 87%.
Трейдери зазначають, що є комерційна логіка зберігання в Україні, окрім території ЄС. Зокрема, це зроблять для того, щоб скористатися нижчими цінами зараз, а не майбутніми поставками.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.