Документ підтримали 338 нардепів
Верховна Рада підтримала ратифікацію Угоди про копалини між США та Україною. Відповідний документ за основу та в цілому прийняли у четвер, 8 травня. "За" проголосували 338 народних депутатів.
Про це повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк. За його словами, проголосували всі депутатські фракції та групи.
Також Железняк оприлюднив, скільки голосів "за" було з кожної групи. Найбільше підтримки було з боку партії президента Володимира Зеленського:
30 квітня Україна та Сполучені Штати підписали договір про економічну співпрацю, який передбачає розширення американського доступу до українських природних ресурсів, а також створення фонду для інвестицій у відновлення країни.
За інформацією народної депутатки Марʼяни Безуглої, перед ратифікацією, проєкт документа двічі проходив голосування на парламентському комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
Йдеться саме про першу Угоду, яка стосується засад економічної співпраці у сфері стратегічної сировини. Дві інші, що мають технічний характер, не потребують ратифікації Верховною Радою.
Документ передбачає розширення американського доступу до українських природних ресурсів, створення спільного інвестиційного фонду відбудови, а також закріплює низку принципових позицій, серед яких:
Цікаво, що в Угоді також міститься згадка про військову допомогу США. Усі майбутні пакети оборонної підтримки, включно з озброєнням, технологіями чи навчанням, будуть зараховуватися як капітальний внесок Сполучених Штатів у спільний фонд. Це має стати додатковим інструментом захисту американських інвестицій в умовах війни.
Український президент вважає угоду про корисні копалини вигідним документом і для України, і для США. Завдяки їй Україна також отримає необхідні для неї системи ППО.