Сергія Різника було призначено суддею Конституційного суду за підтримки 276 депутатів Верховної Ради України 23 травня
Верховна Рада призначила суддю Конституційного суду. Ним став проректор Львівського університету, професор кафедри конституційного права юридичного факультету Сергій Різник. Призначення судді підтримали 276 депутатів парламенту в четвер, 23 травня.
Про це повідомляє Центр протидії корупції. Це перший суддя, обраний за новою процедурою за участю Дорадчої групи експертів з міжнародниками у складі. Повідомляється, що до Різника питань не було, а зауваження, які були у членів Дорадчої групи експертів, він закрив під час співбесіди.
Сергій Різник переміг у рейтинговому голосуванні, отримавши 252 голоси. Центр протидії корупції вважає це призначення хорошою новиною, оскільки прозорий конкурс, до якого долучилися Центр протидії корупції, Автомайдан та Фундація DEJURE, уникнув кандидатів, які не відповідали б стандартам. Також зазначено, що наразі триває конкурс на ще 5 вакантних посад у Конституційному суді.
За даними нардепа Ярослава Железняка, за кандидатуру Різника проголосували 276 депутатів. Із 332 нардепів у сесійній залі 23 травня 11 утрималися, а ще 45 не голосували.
Сергій Різник є фахівцем у галузі конституційного права, з багаторічним досвідом як у науковій, так і у практичній сферах. Його професійний шлях відзначається великим внеском у розвиток юридичної науки та освіти в Україні.
Після завершення навчання у Калуській гімназії у 1998 році, він продовжив свою освіту на юридичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка.
По закінченні університету у 2003 році Сергій Різник почав поєднувати наукову роботу з практичною діяльністю, у тому числі з адвокатською практикою, з якою розпочав у 2006 році. Його доробок включає захист дисертації у 2008 році, що принесло йому ступінь кандидата юридичних наук у галузі конституційного та муніципального права.
Сергій Різник активно займався науковою діяльністю на кафедрі конституційного права Львівського університету, де його професійна кар'єра розвивалась від асистента до доцента, а потім і до заступника завідувача кафедри. Він також здобув вчене звання доцента у лютому 2015 року.
Сергій був активним учасником організації різноманітних освітніх та наукових проєктів, включаючи створення Центру конституційних ініціатив, Центру правової допомоги учасникам АТО, та інші. Він також брав участь у просвітницьких проєктах та міжнародних ініціативах, спрямованих на підтримку демократії та правового верховенства в Україні.
У 2021 році він був призначений на посаду проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Львівського національного університету імені Івана Франка, де продовжував активно реалізовувати різноманітні проєкти, спрямовані на розвиток освіти та науки в Україні.
Під час співбесіди в Дорадчій групі експертів виникли питання щодо великої кількості штрафів за адмінправопорушення та джерел доходу, які дозволили Сергію Різнику накопичити 68 тисяч доларів.
У 2022-2023 роках було зафіксовано 18 випадків притягнення Сергія Різника до адмінвідповідальності, з них 15 штрафів були накладені у 2022 році.
Сергій Різник пояснив, що деякі порушення відбувалися у зв'язку з поїздками до Києва та інших місць для передачі гуманітарної допомоги у 2022 році, а також через обставини, які не дозволяли сидіти по 2-3 години в укритті.
Щодо заощаджень, Сергій Різник зазначив, що накопичена сума в 68 тис. доларів є результатом скромного способу життя та високооплачуваної роботи, особливо у перші десять років після одруження.
Таким чином, під час співбесіди в Дорадчій групі експертів виникли питання щодо поведінки та доходів Сергія Різника. Однак він відповів на них та пояснив всі зауваження.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.