Штрафів за порушення комендантської години не буде: Рада провалила закон

Читать на русском

За відповідний законопроєкт проголосували лише 190 народних депутатів

Читать на русском
Верховна Рада
Рада провалила введення штрафів за порушення комендантської години

За відповідний законопроєкт проголосували лише 190 народних депутатів

22 травня 2024 року український парламент на своєму засіданні не ухвалив законопроект, який передбачав штрафи за порушення комендантської години. Цей законопроект пропонував карати штрафами тих, хто перебуває на вулицях та в інших громадських місцях під час комендантської години без спеціальних дозволів. Незважаючи на те, що законопроект не був ухвалений, в Україні й надалі діє комендантська година, а за її порушення передбачені інші види покарання.

Про це повідомляє народний депутат Ярослав Железняк в Telegram. За його словами, за відповідний законопроєкт проголосували лише 190 народних обранців. Не набрало голосів і повернення на перше читання.

"Рада провалила у повторному другому читанні (закон) № 10195 - адміністративна відповідальність за порушення громадянами комендантської години. І повернення теж провалили (216). Закон вважається відхиленим повністю", - зазначив Железняк.

Верховна Рада не підтримала впровадження штрафів за порушення комендантської години 1

 Штрафи за порушення комендантської години

Законопроєкт напрацьовувався спільно з Міністерством внутрішніх справ та Національною поліцією України. 9 грудня 2023 року парламент проголосував за документ у першому читанні.

Проєкт закону передбачав встановлення таких штрафів:

  • за порушення заборони перебування під час комендантської години на вулицях та в інших громадських місцях без спеціальних перепусток чи посвідчень — від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • за вчинення аналогічного правопорушення впродовж року — від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • за порушення суб’єктом господарювання встановлених на відповідній території спеціального режиму світломаскування або режиму роботи під час дії воєнного стану — від трьох до шести тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • за вчинення повторного правопорушення протягом року — від десяти до двадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ці положення не застосовуються у випадках прямування громадян до або з укриттів у зв'язку з повітряною тривогою, надання медичної допомоги або супроводження поранених чи тяжкохворих людей, здійснення заходів з евакуації населення або рятування майна та в інших випадках, пов’язаних із загрозою життю або здоров’ю громадян.

Законопроєкт зареєстрували у жовтні 2023 року. Встановлення адміністративної відповідальності за порушення комендантської години погодили з Національною поліцією та МВС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.