Вождь росіян звинувачує Захід у намаганні створити воєнні союзи, спрямовані проти авторитарних урядів
Володимир путін стверджує, що західні уряди проводять агресивну зовнішню політику й розширяють НАТО. Він порівняв це з військово-політичним співробітництвом Німеччини, Італії та Японії в часи Другої світової. Показово, що подібна риторика вже лунала з уст представників кремля і загалом вона відображає намагання путіна проводити аналогії між російсько-українською та «Вітчизняною» війною, ігноруючи той факт, що росія виступає в ролі агресора. Водночас світ стоїть на межі великого протистояння і провідні політичні гравці хочуть бути готовими до можливих бойових дій.
Вождь росіян володимир путін заявив, що Китай і росія не створюють жодного воєнного союзу. За його словами, йдеться лише про економічну співпрацю та партнерство. Натомість він звинуватив у цьому країни Заходу. Заяви пролунали в інтерв’ю пропагандистському каналу Zvezda News.
«Минулого року НАТО погодила нову стратегічну концепцію розвитку блоку, і там прямо записано, що НАТО збирається розвивати відносини з країнами Азіатсько-Тихоокеанського регіону. І вони перераховуються, ці країни. Там і Нова Зеландія, й Австралія, і Південна Корея, і так далі… Й оголошують про те, що вони будуть створювати глобальне НАТО. Що це таке?», — обурюється розшукуваний за воєнні злочини карний злочинець.
Він додає, що Великобританія та Японія в січні 2023 року підписали угоду про налагодження контактів та розвиток відносин у військовій сфері. За словами рашистського вождя «Захід починає будувати нову вісь, на кшталт тієї, що була створена ще в 30-ті роки фашистськими режимами в Німеччині та Італії та мілітаристській Японії».
Путін і його пропагандисти постійно повертаються до спроб провести аналогії російсько-української війни з Другою світовою, повідомляє Інститут національної пам'яті. Російська влада переконує народ, що завойовницька російсько-українська війна є продовженням Великої Вітчизняної. Мовляв, усі ті українці — нащадки посібників Гітлера й нацисти. Взагалі нема такого народу, як — вони росіяни, тільки трохи ущербні.
У березні 2022 року путін заявив, що бачить «прямі аналогії» між нібито «скасуванням» російської культури на Заході та антисемітськими погромами. Він бачив подібні аналогії в тому, що «німецькі леопарди знову їдуть по російській землі» маючи на увазі передачу західної бронетехніки Україні. У січні очільник російського МЗС Сергій Лавров заявив Захід давно готувався до «глобальної гібридної війни проти рф» із метою «остаточного вирішення «російського питання». Прирівняння альянсу НАТО до союзу фашистських держав — це черговий крок на цьому шляху. Кидаючи такі звинувачення, путін намагається досягти, одразу кількох цілей.
По-перше, він хоче пояснити, чому програє і нащо було потрібно починати війну. Для кремля визнати програш Україні — означає розписатися у власній немічності. Російська пропагандистка Маргарита Симоньян навіть заявляла, що «Ми не воюємо проти України, ми перемогли Україну в перші два-три дні. Потім почалася війна з НАТО».
Але в населення виникає питання: чому вождь не передбачив цього, чому він поліз у війну з НАТО, не будучи підготовленим. Тому бункер заявляє, що якби не війна, от рф оточили б «англосакси», треба було діяти.
Крім того, путін намагається заспокоїти громадян. Так, мовляв, оборонного союзу з Китаєм нема, ми одні воюємо з Альянсом, але ж усі бачать, до чого йдеться. Раз у Другу світову створилися блоки держав, то скоро й ми знайдемо союзників, наприклад червоний Китай, Іран і КНДР.
Заяви путіна є також докором Пекіну. Вони мають ще раз підкреслити, що кільце ворогів навколо КНР звужується. Треба, мовляв, діяти негайно, укладати союзи й собі, інакше може настати кінець усім планам захопити Тайвань і стати домінантною силою в регіоні, геополітичним полюсом світу.
Напередодні візиту Сі Цзіньпіна частина російських еліт, можливо й сам путін, очікувала, що буде укладено якісь явні чи таємні оборонні союзи з Китаєм, налагоджено військову співпрацю і «ленд-ліз». Натомість схоже, що нічого із цього не відбулося.
Посилення такої риторики свідчить про бажання бункера активніше використовувати вигадану аналогію з Другою світовою війною для пояснення своїх дій. Кремль практично від часу приходу путіна до влади роздував «побєдобєсіє», перетворюючи перемогу СССР над фашистським режимом у квазірелігійний культ сили — ерзац єдиної ідеології, яка може об’єднати розрізнені національні групи росії та пострадянського простору. При цьому постійно «забувають» про підтримку західних союзниківв — США і Великобританії. Мільярди доларів із бюджету рф йшло на пропаганду, створення фільмів відповідної тематики, масові заходи з фейковими «ветеранами».
Культ «Побєди» слугує виправданням злочинів сталінізму в минулому, а також політичних репресій та авторитарного правління самого путіна, імперських амбіцій росіян. Мовляв, Сталін негідник, але мав рацію — усіх треба підкорити, аби перемогти фашизм і нацизм.
Звісно, поняття «фашисти» підмінили, тепер це слово означає «русофоб», а по-суті це просто «ворог». Сама ж росія стала фашистською країною в класичному сенсі слова: національна й расова зверхність, імперські амбіції, культ вождя і сили, посилений контроль держави над громадянином, нехтування законом і правами громадян. І російський народ тут не жертва, а агресор, оскільки активно всотує і підтримує «рашизм» путіна.
Аналітики Atlantic Counsil у своєму прогнозі на найближче десятиліття заявляють проте, що наступне десятиліття має стати часом протистояння авторитарних режимів та демократій і часом системних криз демократичного суспільства. На цьому тлі на додачу до існуючих НАТО та ОДКБ вимальовуються нові військово-політичні блоки.
Китай, як один із полюсів впливу, має тісну співпрацю у військово-політичній сфері з рф та Іраном. Північна Корей дуже залежна від Пекіну економічно та політично. Так само від росії залежить Білорусь. Диктатор Лукашенко на початку весни здійснив дипломатичні візити в Іран та Китай.
Натомість Австралія, Великобританія та США утворили AUKUS — союз спрямований на стримування агресивної політики Китаю в Тихоокеанському регіоні. Є також союз «П’ять очей» з обміну розвідданими між країнами AUKUS, Новою Зеландію та Канадою. Налагоджують між собою відносини союзники Вашингтону Японія та Південна Корея. На Близькому Сході союзником США залишається Ізраїль. Країни з обох блоків активно нарощують військовий потенціал та збільшують оборонний бюджет.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.