Путін пригрозив ядерною зброєю у разі перемоги України: в ISW оцінили ризики після цієї заяви

В ISW вважають, що загроза ядерної ескалації й надалі залишатиметься основною темою маніпуляцій Росії

ISW
В уяві Путіна його ядерні погрози мають стримати союзників України, кажуть в ISW

Російський диктатор Володимир Путін погрожує змінити ядерну доктрину РФ, що є прямою погрозою застосування ядерної зброї, якщо Захід дозволить Україні перемогти у війні. Проте малоймовірно, що ця погроза призведе до фактичної ядерної ескалації. Слова Путіна є частиною триваючої кампанії ядерного шантажу Кремля.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики наголосили, що на пресконференції 20 червня у Ханої Путін заявив, що Росія розглядає можливість внесення змін до своєї ядерної доктрини у відповідь на нібито дискусії на Заході про "зниження порогу для використання ядерної зброї та розробку менш потужної зброї".

Заява диктатора, ймовірно, була частково відповіддю на зауваження генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга від 17 червня про те, що члени НАТО обговорюють посилення ядерної готовності перед обличчям зростаючих загроз з боку Росії та Китаю. Хоча Столтенберг нічого не казав про "зниження порогу для використання ядерної зброї".

ISW нагадує, що російська ядерна доктрина дозволяє використовувати ядерну зброю лише у випадку "виняткових випадків" загрози суверенітету та територіальній цілісності Росії. В ISW припускають, що Путін, зокрема, визначив можливу стратегічну поразку Росії в Україні як "кінець російської державності".

На пресконференції Путін додав, що поразка на полі бою означатиме кінець "тисячолітньої історії" російської держави. Тому Росії краще воювати до кінця.

Експерти ISW припускають, що цими заявами російський диктатор прагнув дати зрозуміти, що залишає за собою право застосувати ядерну зброю, якщо РФ зазнає рішучої поразки на лінії фронту. Це в його уяві має стримати союзників України від досягнення спільної стратегічної мети - поразки Росії.

Аналітики вважають, що ядерна погроза Путіна є частиною триваючої кампанії ядерного шантажу Кремля, спрямованої на те, щоб відрадити союзників України від рішучих зобов’язань подолати незаконне вторгнення Росії в Україну, і тому дуже малоймовірно, що вона призведе до фактичної ядерної ескалації. Стратегічна поразка Росії в Україні не загрожує суверенітету та територіальній цілісності Росії, але може загрожувати стабільності режиму Путіна.

ISW продовжує вважати, що загроза ядерної ескалації й надалі залишатиметься основним активом здатності Росії маніпулювати сприйняттям іноземних осіб, які приймають рішення. Також в ISW вважають, що Росія не зможе перемогти Україну чи Захід - і, швидше за все, програє, - якщо Захід мобілізує свої ресурси для опору Кремлю.

Ядерні погрози Росії

7 червня на Петербурзькому економічному форумі відповідаючи на питання журналістів, Путін заявив, що не збирається застосовувати ядерне озброєння, доки це не загрожує "територіальній цілісності РФ". Пропагандист Дмитро Кисельов заявив, що слова Путіна слід розуміти так, що питання щодо ядерки ще не закрите.

А вже 20 червня Путін заявив, що "Росія думає про можливі зміни у своїй ядерній доктрині". Він також додав, що "Росії поки що не потрібна можливість завдати превентивного ядерного удару".

Нещодавно генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що НАТО веде переговори про розгортання більшої кількості ядерної зброї. Причина - дедалі більша загроза з боку Росії та Китаю. Очікується, що приведення "ядерки" в бойову готовність буде засобом стримання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube