Путін після "виборів" поїде у Китай: що відомо про поїздку диктора

Читать на русском

Поїздка запланована на травень 2024 року

Читать на русском
Путін і Сі
Путін після "виборів" поїде у Китай

Поїздка запланована на травень 2024 року

Після сфальсифікованих "виборів" у російській федерації диктатор владімір путін відвідає Китай. Глава кремля навідається до Піднебесної у травні для переговорів зі своїм китайським колегою Сі Цзіньпіном. І це буде його перша поїздка у статусі "переобраного" президента рф. 

Про ймовірний візит путіна до Сі повідомляє Reuters 19 березня з посиланням на п’ять джерел, обізнаних із цим питанням. Видання пише, що це може бути перша поїздка путіна за кордон після того, як він отримав свій п’ятий термін на президентських виборах, які загалом вважаються сфальсифікованими та несправедливими. Попри те, що багато західних лідерів засудили голосування, Сі привітав лідера Кремля, пообіцявши "підтримувати тісний зв’язок" між двома країнами.

Пекін підтримував тісні зв’язки з Москвою під час її повномасштабної війни проти України, збільшуючи економічну співпрацю та перешкоджаючи спробам Заходу ізолювати росію. Китай також висловився щодо можливих мирних переговорів, заявивши, що переговори мають включати Москву.

Джерела Reuters повідомили, що путін, ймовірно, прибуде до Китаю в другій половині травня. Два з джерел повідомили, що поїздка російського диктатора передуватиме запланованому візиту Сі Цзіньпіна до Європи.

Кремль у коментарі Reuters не підтвердив і не спростував запланований візит. Утім там зазначили, що закордонні візити путіна плануються.

"Зараз готуються кілька президентських візитів і кілька контактів на високому рівні. Ми повідомимо вас, коли наблизимося", - сказав прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.

Позиція Китаю щодо війни рф та України

Китай від початку повномасштабної війни наголошує на необхідності переговорів й мирного вирішення питання. Проте останнім часом риторика влади країни трохи змінилась і замість "мирного плану" почали пропонувати проведення міжнародної конференції для врегулювання "кризи в Україні".

В березні в Україну з офіційним візитом прибув спеціальний представник Китаю у справах Євразії Лі Хуей. Голова ОП Єрмак та представники українського уряду доповіли делегації про реальну ситуацію на фронті. Також обговорили функціонування "зернового коридору", захист прав цивільних заручників, повернення військовополонених та депортованих росією українських дітей.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Сьогодні ми матимемо можливість поспілкуватися з очільником Мінфіну, Сергієм Марченком, щодо викликів, з якими стикається щодня на своєму посту та прийняття посади. Приєднуйтеся до перегляду, щоб дізнатися більше!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.