Для делегації з Китаю провели брифінг на Банковій, у рамках якого обговорили ситуацію на фронті, обмін полоненими та інші важливі питання
В Україну з офіційним візитом прибув спеціальний представник Китаю у справах Євразії Лі Хуей. Для посланця Сі Цзіньпіна та всієї китайської делегації у четвер, 7 березня, було проведено брифінг. Головував на ньому керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.
Як повідомили у пресслужбі ОП, головним питанням була безпекова ситуація в Україні. Тому Єрмак та інші представники українського уряду доповіли делегації про реальну ситуацію на фронті. Також обговорили функціонування "зернового коридору", захист прав цивільних заручників, повернення військовополонених та депортованих росією українських дітей.
"Лі Хуей відвідує нашу країну вже вдруге з початку повномасштабного вторгнення РФ. Поїздка здійснюється на виконання попередніх двосторонніх домовленостей, досягнутих під час телефонної розмови Президента України Володимира Зеленського та Голови Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіна 26 квітня 2023 року", – йдеться у повідомленні.
Для більшої наглядності, китайській делегації продемонстрували уламки збитої ракети виробництва КНДР та інші елементи засобів ураження, які країна-агресор використовує у війні проти України. Також доповіли про використання РФ у своїй зброї складників, придбаних у третіх країнах. За словами Єрмака, під час зустрічі ще висвітлили випадки порушення росією Женевської конвенції про поводження з полоненими.
"Ми цінуємо партнерство з Китаєм і сподіваємося, що сьогоднішні перемовини стануть іще одним кроком до поглиблення та зміцнення наших відносин", – сказав Андрій Єрмак.
Він наголосив, що під час цієї зустрічі також обговорили перспективи встановлення справедливого миру для України, відновлення територіальної цілісності країни та її суверенітету на основі Української формули миру.
"Було порушено питання про можливості сприяння китайської сторони у припиненні насильницької депортації українських дітей, обміні полоненими, демілітаризації та деокупації Запорізької АЕС, гарантування ядерної безпеки та інших міжнародних ініціатив нашої держави", – резюмував Єрмак.
Китай від початку повномасштабної війни наголошує на необхідності переговорів й мирного вирішення питання. Проте останнім часом риторика влади країни трохи змінилась і замість "мирного плану" почали пропонувати проведення міжнародної конференції для врегулювання "кризи в Україні".
Китайський міністр Ван Ї вважає, що на такій конференції кожна сторона матиме рівні права та можливість відверто обговорити всі мирні плани. Варто зазначити що "мирний план" Китаю, який оприлюднили торік, складається з 12 пунктів й має на меті забезпечити стабільність та мирне врегулювання ситуації.
Варто зазначити, що Китай жодного разу не засудив агресію росії проти України. Натомість влада країни веде перемовини з обома сторонами конфлікту, а також західними країнами, складаючи власну картинку цієї ситуації. Навіть перед візитом в Україну спецпредставник провів зустріч у Москві. Говорили про війну та варіантах її завершення.
Після України Лі Хуей разом з іншими представниками китайського уряду поїдуть з візитом у Польщу, Німеччину та Францію. Також вони відвідають штаб-квартиру ЄС у Брюсселі. Очікується, що говорити будуть про можливість миру між Києвом та москвою.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
На зʼїзді депутатів сепаратистського регіону Молдови була прийнята резолюція, яка звертається до Росії, зокрема до Путіна, з проханням про «захист» у зв'язку з посиленням тиску з боку Кишинева. Інститут вивчення війни повідомив, що Придністровські лідери спеціально використовують термін «захист», можливо, з метою спровокувати військову ескалацію. Щоб розібратися у цьому питанні, ми звернулися до українського політолога Андрія Золотарьова. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися думку експерта.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.